ponownie szlifierka tasmowa

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
roman.c
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 14 paź 2011, 19:12
Lokalizacja: warszawa

ponownie szlifierka tasmowa

#1

Post napisał: roman.c » 16 paź 2011, 18:10

Witam.
Przepraszam że odgrzewam, ale pytanie do bardziej doswiadczonych kolegów.
Mam już przygotowaną konstrukcję do szlifierki taśmowej do metalu: Pas 150mm/1200, napedowe koło 150mm średnicy bezpośrednio na silniku. Planuję silnik ok. 1.5kw tylko jakie obroty?
Będę wdzięczny za każdą podpowiedź bo tylko silnika mi brakuje.
Pozdrawiam Roman



Tagi:


mariuszbroda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 430
Rejestracja: 13 lip 2011, 21:57
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: mariuszbroda » 16 paź 2011, 22:11

Witam,
z praktyki wynika tak:
dlaczego pas 150,metalu nie szlifuje się z przystawienia tylko ruchem posuwistym,pole długosci 150 jest za długie do obserwowania i kontrolowania pracy jeżeli szlifujemy po prostej,natomiast ta szerokość jest dobra do szlifowania po łukach...
pas do metalu jest najtrwalszy(nie pali siebie i szlifowanego elementu) przy prędkości liniowej 18-25m/sek....dla zobrazowania drewno to jest 7 m/sek...
tak należy dobrać obroty (odpowiednia średnica rolki,kół pasowych i obroty silnika) żeby zmieścić się w tym przedziale 18-25m/sek...
lepszy będzie silnik 1400 obr/sek,jest większe pole manewru na kołach pasowych--przemysłowe szlifierki mają silniki 2800 obr/sek,ale konstruktor jest w zmowie z producentem pasów szlifierskich i razem sobie kasę napędzają :lol:
Pozdrawiam.


Autor tematu
roman.c
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 14 paź 2011, 19:12
Lokalizacja: warszawa

#3

Post napisał: roman.c » 17 paź 2011, 08:00

Dzięki za odpowiedź.
Dle mnie szer. 150mm jest niezbedna. Tylko pytanie czy te 1400 obr wystarczy?, ale to chyba jest 1400/min nie 1400/sek?
Pozdrawiam Roman.


mariuszbroda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 430
Rejestracja: 13 lip 2011, 21:57
Lokalizacja: Wrocław

#4

Post napisał: mariuszbroda » 18 paź 2011, 00:46

Tak 1400 obr/min......ale,ale...tak należy dobrać fi koła pasowego na silniku i fi koła pędzącego żeby prędkość pasa była 20 m/sek....tutaj już metry na sekundę,a tam obroty na minutę(na wale silnika).
Skorzystaj z prostego wzoru i przelicz prędkość kątową na liniową.
Napisz jak to zrobiłeś,zobaczymy.....
Poz.
tak krowie na rowie...jak na silnik założysz koło od traktora i na to koło pas ścierny to jego prędkośc liniowa będzie jakieś 800m/sek(tego pasa)-czyli prawdopodobnie musisz opanować pilotaż szlifierek tasmowych :lol:


jasne,dobrze-1400obr/min....źle tam wpisałem(teraz zauważyłem)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”