Strona 1 z 1

winda - wykonanie

: 21 cze 2010, 14:28
autor: lew
Witam
Szukam windy przybalkonowej-śrubowej o wysokości do 2m.Takiej windy potrzebuje dla osoby na wózku inwalidzkim.Może ktoś udostępni mi jej schemat bądź projekt, oraz pomoże w zdobyciu śruby trapezowej o długości do 2m wraz z nakrętką.
Jeśli to możliwe proszę o odpowiedź

: 21 cze 2010, 18:45
autor: pit
Czy ty chcesz to robić sam? - raczej bym odradzał.
zadzwoń tam http://www.gmv.pl/www/index2.php?site_id=dzwigi dla niepelnosprawnych oni się zajmują dźwigami osobowymi, towarowymi, samochodowymi, zkonstrułują coś i dla ciebie, alem sam tego nie zrobisz, bo to wszystko musi być certyfikowane, przejść UDT itd. ja bym do windy samoróbki osoby niepełnosprawnej nie wsadził, a i pełnosprawnej też bo wiadomo co by było tragedia. Osoby niepełnosprawne mają specjalny fundusz który refunduje takie windy.

: 21 cze 2010, 19:55
autor: lukadyop
pit pisze:Osoby niepełnosprawne mają specjalny fundusz który refunduje takie windy.
W Polsce nie ma nic za darmo.

: 21 cze 2010, 22:14
autor: yoyer
witam,
kiedys na zaliczenie dla znajomego robilem cos takiego; projekt nie jest dokonczony (brakuje wspornikow obudowy silnika/sruby etc) ale projekt byl udany i bardzo dobrze zaliczony. projekt ten byl taka odskocznia od typowego podnosnika srubowego, taka jego wariacja ;) wszystko policzone wg atlasu kurmaza etc... ale powiem szczerze, czlowieka bym tam nie wsadzil, moze jedynie siebie :) dla przetestowania...

: 22 cze 2010, 09:04
autor: pit
lukadyop pisze:W Polsce nie ma nic za darmo.
Dlatego firmy zatrudniające dokładnie nie pamiętam poyżej 15 osób są zobowiązane wpłacać comiesięczne składni na PEFRON. Zanim cokolwiek się zacznie robić trzeba się udać tam im bliżej końca roku tym szybciej PEFRON musi się rozliczyć z przekazanych środków i w bardzo dużym stopniu dofinansowują takie rzeczy. np. na samochód dają nawet 25tyś reszte dokładasz sam.

: 22 cze 2010, 11:15
autor: M 52
Winda podlegać będzie dozorowi i musi posiadać odpowiednie dopuszczenia, inaczej zarządca budynku nie dopuści do jej montażu. Jeśli to budynek jednorodzinny i nie boisz się papierków, to rozważ zakup urządzenia pneumatycznego lub hydraulicznego. Takie podnośniki stosowane są dość powszechnie, nawet dźwigi osobowe działają na takiej zasadzie. Maszyna dopuszczona do transportu ludzi będzie kosztować i wymaga uprawnionego serwisu.

: 22 cze 2010, 11:25
autor: pit
PN-EN 81-70:2004 ta norma określa co i w co taki dźwig dla osób niepełnosprawnych musi być wyposażony.