Napęd i sterowanie nim w osi Z w maszynie do napełniania

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
azesiuk
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2009, 19:53
Lokalizacja: Turek

Napęd i sterowanie nim w osi Z w maszynie do napełniania

#1

Post napisał: azesiuk » 19 lis 2009, 22:26

Witam Szanownych Kolegów
Chciałbym uzyskać pomoc w rozbudowe posiadanego urządzenia do napełniania pojemników masą lodową. Jestem "mechaniczny" i nie sprawi mi problemu zabudowa elementów napędu ale już jego dobór i programowanie sterownika jest dla mnie problemem. Z grubsza chodzi mi o możliwość uzyskania powtarzalnej krzywej będącej wykresem ruchu pojemnika w funkcji czasu i powtórzenie tego przy zmianie długości cyklu ( w zależności od wydajności). Ruch pojemnika w pionie. Maksymalny przesuw do 200mm (konieczność możliwości zmiany skoku przy używaniu różnych pojemników). Długość cyklu zmienna 2-12 sek. Masa podnoszona do 5kg. Interesuje mnie rowiązanie w pełni żywotne i profesjonalne ale z gatunku nie najdroższych :grin: Nie wiem czy w tym miejscu wypada to proponować ale jestem również zainteresowany zleceniem rozwiązania całej sprawy. Mam nadzieję , że ostatnim zdaniem nie naruszyłem dobrych zasad tutaj obowiązujących - a jeśli tak to przepraszam


AZesiuk

Tagi:

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”