Problem z robotem spawalniczym KUKA

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
Marek_R
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2009, 11:55
Lokalizacja: Krotoszyn

Problem z robotem spawalniczym KUKA

#1

Post napisał: Marek_R » 27 lip 2009, 12:03

Witam szanownych forumowiczów. Tak jak w temacie chodzi o robota spawalniczego kuka kr c/2. Problem polega na tym ze zaprogramowany wczesniej program wymaga mnóstwa poprawek. Zaprogramowane punkty zmieniają swoje współrzędne. Z zalozenia robot powinien dzialac poprawnie po uruchomieniu programu napiosanego nawet kilka miesiecy wczesniej bez koniecznosci wprowadzania zmian, a w moim przypadku niezbedne sa zmiany w programie uzywanym 5 dni wczesniej (program dzialal poprawnie i wszystko bylo dobrze). Przyjechal pan z serwisu i stwierdzil ze mechanicznie robot jest sprawny. Moze ktos z forumowiczow ma jakies pomysly co moze byc nie tak. Pozdrawiam i czekam na sugestie



Tagi:

Awatar użytkownika

robal43
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 810
Rejestracja: 05 cze 2007, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#2

Post napisał: robal43 » 27 lip 2009, 14:10

Szczeze nie znam się na takich maszynach bo i nie miałem styczności
ale mi to się kojazy z Punktem starowym Zero
poprostu maszyna ma stały punkt z kturego startuje tak jest w moim przypadku
( ploter plazmowy 2 osie) moze poprostu nie wraca na pozycję startową ??
i puszczenie ponownego programu ( tego samego) spowoduje ze maszyna będzie wykonywała te same ruchy ale z tym ze nie w tym miejscu ...
Pisze bo juz nie raz miałem taki przypadek na mojej maszynie
:???:
Plotery plazmowe..
---CR Electronic
---Tormec (burny2.5)
---Stigal Dynamic
--- ajan plazma
Programy CAD/CAM :
-Lantek Expert
-Plazma 2 Vers. 2.40
-Wrykrys


b_j
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 301
Rejestracja: 04 mar 2006, 22:36
Lokalizacja: poznan

#3

Post napisał: b_j » 27 lip 2009, 23:24

jesli robot nie był użytkowany przez dłuższy czas mogło dojść do rozkalibrowania osi - każdą trzeba na nowo ustawić na czujnik i ją zkalibrować tak aby robot wiedział gdzie ma swoje punty odniesienia itp. ( taką kalibracje należy wykonać również po wymianie silnika przekładni, mechanicznych remontach, po przneoszeniu , dłuższym postaju a także kolizji itp. jest jeszcze kilna innych mozliwosci ) Gdy ma pan jakies pytania prosze śmiało pytac - zakonczyłem kurs podstawowy i zaawansowany z robotów kuka takze chetnie pomogę co potrzeba . Mogę również napisac program, zrobic kalibracje itp. W sprawie jakis dokładniejszych informacji prosze na mejla [email protected] .


Autor tematu
Marek_R
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2009, 11:55
Lokalizacja: Krotoszyn

#4

Post napisał: Marek_R » 06 sie 2009, 11:57

tylko sprawa jest taka ze robot dziala praktycznie codziennnie, wykonuje tylko inne programy i kazdy wymaga poprawek. serwis zaproponowal ze jesli jest zdefiniowanych kilka narzedzi nalezy je usunac i wymierzyc tylko jedno poniewaz pozostale moga wplywac na bledy wykonawcze. Dla mnie jeast to tlumaczenie kogos kto nie wie o co moze chodzic.


jot22
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 06 lut 2008, 22:38
Lokalizacja: Polska

#5

Post napisał: jot22 » 01 wrz 2009, 22:10

Witam
Nie wiem czy sprawa jest wciąż aktualna ale przyczyną twoich problemów może być słaby hamulec na którejś z osi. Robot w momencie wyłączania zasilania zapisuje swoją aktualną pozycję po czym ramię opada z powodu słabego hamulca. Włączasz robota i ZONK - ramię się przesunęło a maszyna pokazuje cały czas te same pozycje. Spróbuj nie wyłączać zasilania przez kilka dni i sprawdź czy wtedy jest potrzeba przedefiniowania punktów. Niestety z moich doświadczeń serwis KUKA w Polsce jest marniutki.


trenkwalder
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 06 sie 2012, 11:41
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Szukamy Operatorów KUKA - FINLANDIA

#6

Post napisał: trenkwalder » 06 sie 2012, 11:50

Witam, szukam operatorów robotów KUKA - proszę o kontakt 501-057-877. Karolina Czeszyk, Trenkwalder Benefit
Od kilku lat zajmujemy się rekrutacją kandydatów dla branży metalowej w Finlandii, za naszym pośrednictwem pracę znalazło już kilkaset osób. Nie pobieramy opłat od kandydatów.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”