Termoformierka próżniowa - budowa .

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.
Awatar użytkownika

podrzeźbi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 8
Posty: 512
Rejestracja: 17 sty 2009, 00:46
Lokalizacja: Mielec

#11

Post napisał: podrzeźbi » 28 kwie 2009, 00:38

To były arkusze tak ok. 50 cm x 40 cm. Po odpowiednim nagrzaniu płyta wtedy nie zwisała lecz od razu była wydmuchiwana od spodu. Gdy taki balon osiągnął wysokość kilkunastu cm podjeżdżało od spodu kopyto formujące i wtedy nadciśnienie powietrza zamieniało się w podciśnienie by tworzywo przylgnęło idealnie do tłocznika.
Nawet znalazłem w interku firmę, która tą maszynę wyprodukowała lub zmodernizowała: www.pahlke.com/de/index.asp



Tagi:


Autor tematu
Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#12

Post napisał: Mariuszczs » 28 kwie 2009, 08:27

Dałem w razie czego 15 cm swobody pod płytą w miejscach gdzie będzie przesuwana. Mam nadzieje że to starczy i obędzie się w tym miejscu bez przeróbek.

[ Dodano: 2009-04-29, 23:17 ]
dziś zrobiłem komorę i częściowo stół:

Obrazek


wojtecz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 21 cze 2009, 20:57
Lokalizacja: gdańsk

witam

#13

Post napisał: wojtecz » 21 cze 2009, 22:01

witam
mam inny pomysł na vaco czy byłby Pan zainteresowany zrobić taką?
Wojtek


Autor tematu
Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#14

Post napisał: Mariuszczs » 22 cze 2009, 10:23

Trochę części skompletowałem do budowy, ale prace stoją w miejscu bo mam sporo innej pracy, a po godzinach już mi się nie chce. Mam nadzieję że się niedługo za to wezmę.
wojtecz - pisz na PW albo gg 9587156


ZBIQ
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 13 mar 2008, 16:54
Lokalizacja: Halinów

#15

Post napisał: ZBIQ » 22 cze 2009, 18:11

Witam.
Również jestem na etapie robienia termoformierki.
Wymiary stołu to 330x340mm. Chciałbym na tym formować ABS (w okolicach 2mm).
Na razie za pompę próżniową będzie robił mi kompresor lodówkowy, pompowanie trochę będzie trwało (do kompresora podłączyłem butlę z samochodowego LPG) no ale trudno.
Teraz mam pytanko. Jaką moc powinna mieć grzałka (usytuowana tak ja na filmiku w pierwszym poście).
Sam przymierzałem się do takiej z drutu oporowego (kanthal 0,8mm , 2,6 Ohm/metr) i mocy 2-3kW.
Czy tak będzie ok ?

pozdrawiam


S4jm0n
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 10 cze 2008, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#16

Post napisał: S4jm0n » 10 wrz 2009, 14:38

Witam,
również zajmuję się obecnie tworzeniem termoformierki ale nie w praktyce, a w teorii. Konkretnie tworzę projekt koncepcyjny, który będzie w fazie końcowej "zbudowany" w Solidzie albo Catii. Nie potrzebuję wykonywać tego urządzenia w rzeczywistości, ale potrzebuję jak najwięcej danych, rysunków, zdjęć, wszelkiego rodzaju materiałów i informacji dotyczących każdego z elementów. Jakie siłowniki, jakie sterowanie (moduły itp.), jaka pompa próźniowa itd. itd.
Za wszelkie linki i materiały (nawet tytuły/namiary publikacji, książek) będę niezmiernie wdzięczny. Oczywiście sam również googluję ale do niektórych stron/materiałów znanych innym użytkownikom, ja na pewno nie dotarłem.

Pozdrawiam.

[ Dodano: 2009-09-15, 21:51 ]
Witam ponownie,
czy może mi ktoś odpowiedzieć co to za czarne ustrojstwa na prawo od siłownika pneumatycznego?
Obrazek

Zdjęcie ze strony http://www.steltercreative.com/STELTER1 ... rminx.html


Autor tematu
Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#17

Post napisał: Mariuszczs » 25 wrz 2009, 11:16

Dziś spać nie mogłem i udało mi się zrobić prowadniczki stołu:

Obrazek

Obrazek



sajmon - po prawej od siłownika to niewiem ale po lewej to reduktor ciśnienia i za nim ( jeszcze bardziej na lewo ) odstojnik ( filt powietrza )


S4jm0n
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 10 cze 2008, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#18

Post napisał: S4jm0n » 25 wrz 2009, 13:16

Dzięki! Pomyliły mi się "lejce" ;) Jasne, że chodziło mi o lewą stronę.
A czy w tym przypadku, układ jest tam zbudowany tak, że siłownik pneumatyczny w jakiś sposób jest zasilany także pompą próżniową? (możliwe to w ogóle?) Bo ja bym chyba dla tych siłowników wstawił oddzielny agregat i już.


Autor tematu
Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#19

Post napisał: Mariuszczs » 25 wrz 2009, 14:00

Są pompy próżniowe że z jednej butli wywsysają powietrze a w drugą tłoczą czyli mogą jednocześnie robić próżnię i sprężać tylko niewiem jak jest z roździelaniem ilości próżni i ciśnienia między butlami bo wiadomo w takiej termoformierce potrzeba duuużo próżni a mało ciśnienia do siłowników. Podejrzewam że nadmiar powietrza jest wypuszczany spowrotem w powietrze. Ale do tego się dojdzie jak będzie montarz pompy.

Przeważnie na zakładzie jest jakaś instlacja sprężonego powietrza i jest po kłopocie - pompa tylko zasysa.


aro
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 08 paź 2009, 11:26
Lokalizacja: Wawa

#20

Post napisał: aro » 08 paź 2009, 11:31

Witam wszystkich.
Przepraszam ze tak prosto z mostu - temat jest gorący :-) - jestem zainteresoway budowa podobnego urzadzenia do formowania plyt ABS.
Moze nie az tak zaawansowanego jak opisane powyzej (silowniki itp), ale czegos o prostrzej budowie, 3x ramka stalowa 100cmx100cm na zawiasach + nagrzewnica + stolik na forme ...itd. Cos jak : http://www.tk560.com/vactable4.html

Pytanie dotyczy w jaki sposob zbudowac sama nagrzewnicę korzystajac z drutu oporowego KANTHAL. Jakiego przekroju uzyc oraz jakiej długosci spiralki połaczyć aby uzyskac wymaganą dla ABS 190-240 stopni. Grubosc uzywanej plyty bedzie w granicach 4-5mm
Zakładam ze nie moge wykonać jednego obwodu grzejnego na całą nagrzewnice....
i drugie pytanie - jakiej srednicy otwory wiercic do odessania powietrza spod plyty/formy
z gory dzieki za podpowiedzi

pozdrawiam
Aro

[ Dodano: 2009-10-08, 11:54 ]
zapomnialem dodac - jak to zasilac ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”