POMOC Stół krzyżowy z możliwością obrotu

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
LySy_LoS
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2009, 08:52
Lokalizacja: Slask

POMOC Stół krzyżowy z możliwością obrotu

#1

Post napisał: LySy_LoS » 22 paź 2009, 09:11

Witam,
Potrzebuję znaleźć lub też wykonać stół krzyżowy z możliwością obrotu.
Najważniejsza dla mnie jest jego masa (najlepiej jakby nie przekraczała 25 kg).

Stół o wymiarach ~ 200x200 (może być do 300mm)
Przesuw na osi x powyżej 60 mm
Przesuw na osi y powyżej 60 mm
Obrót na osi z : 360*

Niestety nie siedze w temacie obrabiarek, dlatego zadaje takie pytanie. Stół nie będzie wykorzystywany do obróbki, lecz do badań.

Proszę o pomoc,
Pozdrawiam



Tagi:


acetylenek
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 577
Rejestracja: 12 mar 2006, 21:46
Lokalizacja: Kraków/Olkusz

#2

Post napisał: acetylenek » 22 paź 2009, 20:23

tutaj jest taki

Obrazek

Jest przedstawiciel w Polsce. Nie mam żadnego interesu w reklamowaniu tej firmy. W zasadzie jest to produkowane w Chinach ale sygnowane przez Niemców. Jest to dość solidna konstrukcja nie brakuje nigdzie materiału jest dość masywne i stabilne. Mnie osobiście się nie podoba że nakrętka nie jest z metali kolorowych i że kasowanie luzu nie jest na klinie tylko śrubkami. Nie spotkałem się z solidniejszym stołem tej wielkości nie ma porównania z typowymi Chińskimi na popularnych aukcjach. Posiadam najmniejszą wersję stół 230x145 cena katalogowa 370 euro, masa katalogowa 25 kg, posuwy 120x160mm rowek T 10. Jeśli interesuje Pana/Panią taki konkretny stół to mogę jeszcze coś popatrzeć lub fotkę zrobić.


skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#3

Post napisał: skoczek » 22 paź 2009, 21:41

Witam serdecznie:)
Czyżby Kolega Acetylenek był dzisiaj na EUROTOOLu i widział ten zasyp rynku chińskim badziewiem pod "czystą rasowo" naklejką "Knuth" ? :D Swoją drogą nie tylko Knuth ale i innych firm, nawet słowiańsko brzmiących... Strach się bać, wszędzie tego pełno, jak mrówków ;)
Stolik nie wygląda brzydko ale szczerze to jakbym miał wydać 370E to wolałbym to komuś zlecić do zrobienia, choćbym miał dopłacić.
Pozdrawiam, skoczek.


acetylenek
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 577
Rejestracja: 12 mar 2006, 21:46
Lokalizacja: Kraków/Olkusz

#4

Post napisał: acetylenek » 22 paź 2009, 23:04

Był wczoraj (zresztą tak jak od ostatnich ok. 5 lat).
Ja ich (misia) znam już dość długo. Nigdzie nie napisali że to jest z chin ale wystarczy popatrzeć na mapkę ze starszych katalogów tam jest chiński oddział więc nie trudno się domyśleć jak to wygląda.

INO machinery - też chinole. Nie napisali co prawda że nie z chin ale troszkę rozczarowuje jak się coś kupi w europejskiej firmie a w pudle znany zapach chińszczyzny i krzaczki na odlewach. Tak przy okazji dlaczego wszystko co chińskie pachnie tak samo charakterystycznie. Najbardziej śmieszą mnie te tokarki w marketach one się rozlatują od patrzenia.

Rozmawiałem z gościem z ZMT s.a. i wychodzi na to że lepiej remontować starą maszynę (manualną) niż kupować nowego chinola, przynajmniej odlew naturalnie starzony tak ze 30 lat :grin:.


Proszę zaproponować inny gotowy lepszy stolik krzyżowy w podobnej cenie.

Możliwe że dobrą alternatywą byłoby użycie takiego czegoś:

Obrazek
Obrazek

Nie wiem ile za to ale pewnie nie mało.
srtona dystrybutora

Nie chciał bym się za bardzo czepiać ale co by Pan zlecił do wykonania?
Dorozumiewam że kompletne rysunki wykonawcze wszystkich części takiego stolika byłyby dostarczone do zakładu gdzie jest odpowiedni park maszynowy.

Pytanie ile czasu zajęło by przygotowanie takiego projektu z dobraniem dostępnych materiałów, obróbki cieplnej, tolerancji kształtu i położenia, dobór łożysk oraz pasowań?
Czyli ile kosztuje projekt tego stolika?

Zawsze można powiedzieć w zakładzie "zróbcie mi taki stolik krzyżowy no wiecie taki krzyżowy"


Autor tematu
LySy_LoS
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2009, 08:52
Lokalizacja: Slask

#5

Post napisał: LySy_LoS » 26 paź 2009, 10:38

Bardzo dziękuję za pomoc.
Stoły jak najbardziej mi pasują.
Jeżeli by Pan jeszcze coś widział ciekawego to byłbym wdzięczny za podanie danych.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”