Strona 1 z 3
Budowa narzędzi warsztatowych!!
: 17 lut 2009, 19:18
autor: InfoTecc
Witam!
Nie jestem pewien czy na dobrym forum założyłem tego posta ale myśle że mi pomożecie. szukałem wiele na ten temat ale nic ciekawego nie znalazłem.
Robiłem dzisiaj porządki w moim garażu i znalazłem tam sporo ciekawych rzeczy i chciał bym je do czegoś wykorzystać. Mam jakieś dwa silniki jeden napewno z frani drugi taki czarny mały on jest już z takich silników co sa przy tokarkach tylko że mały, zepsutą szlifierka i jakieś przyrządy do ciecia blachy oczywiście elektryczne.Moge dodać fotki!
chciał bym z tych rupieci zrobić coś pożytecznego np jakąś szlifierke czy piłę do cięcia jakiś listewek czy desek.
Prosze o pomoc!
: 17 lut 2009, 20:39
autor: micro
Miałem kiedyś adres takiej fajnej stronki, ale albo wcięło stronkę, albo mojego linka

.
O ile pamiętam była to stronka kogoś z forum.
Był tam opis frezarki z textolitu i parę fajnych amatorsko wykonanych urządzeń m.in. szlifierki, grubościówki, bodajże piły tarczowej...
: 18 lut 2009, 08:01
autor: InfoTecc
kurcze szkoda!
: 18 lut 2009, 11:09
autor: BYDGOST
Nie ma co żałować tylko zakasać rękawy i samemu coś pokombinować. Nie ma nic lepszego. Internet oczywiście warto przeglądać. Znajdziesz tam masę ciekawych i wartościowych materiałów, z których warto się uczyć. W końcu może trafisz na tę stronę, której szukałeś i stwierdzisz, że sam umiesz więcej.
: 18 lut 2009, 13:22
autor: InfoTecc
Witam!
znalazłem już dużo ciekawych informacji, ale mam dwa dylematy nie wiem z czego zrobić wałek do takiej szlifierko-pilarki. i nie wiem jak podłączyć te silniki
: 18 lut 2009, 19:40
autor: micro
Może ta stronka pokaże pewne rozwiązania, ale jest w języku wschodnich sąsiadów.
http://mebelsoft.net/forum/showthread.php?p=51540
: 20 lut 2009, 06:14
autor: mark6111
: 22 lut 2009, 09:49
autor: Glus
Była taka książka: "Warsztat w domu - obrabiarki i przyrządy dla majsterkowicza", Z.Oppl L.Luknar WNT 1973, gdzie jest opis wykonania i rysunki wielu maszyn dla hobbysty. M.in. tokarki, piły, pilnikarka. Konstrukcje często z drewna. Dodatkowo trochę podstawowych wiadomości warsztatowych.
: 10 mar 2009, 19:55
autor: borek86
sprecyzuj dokładnie pytania, nie wiesz jak podłączyć silniki?? (mechanicznie. elektrycznie?) a wałek?? co ma robić ten wałek?? jaśniej powiesz, łatwiej uzyskasz pomoc

: 29 lip 2009, 17:22
autor: adamkostrzyn
Witam serdecznie, jesli nikomu nie będzie przeszkadzało to podłączę się pod post kolegi,
Zbudowałem pilarkę tarczową do kłód i z tym nie było problemu (; ale zastanawiam się jak zamontować samą tarczę do cięcia na wale silnika ? Mam dwie propozycje :
Co Wy na to ??
Silnik ma 5,5kw a tarcza około 80 cm, srednica wału to 30 mm i długosci 80 mm.