Prośba o pomoc - obróbka drewna

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
zaneta
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 09 maja 2013, 15:58
Lokalizacja: Poznań

Prośba o pomoc - obróbka drewna

#1

Post napisał: zaneta » 09 maja 2013, 16:10

Szanowni Państwo,

przede wszystkim witam serdecznie - to mój pierwszy post na forum. Jestem młodą, przedsiębiorczą kobietą planującą rozpoczęcie działalności gospodarczej.
O ile kwestie prowadzenia działalności są mi bardzo dobrze znane, o tyle nie znam się za bardzo na maszynach, a muszę się na coś zdecydować. Otóż chcę kupić maszyny które z obłogów brzozowych (o grubości ok. 0,6mm) będą wycinać owalne kształty o wymiarach ok. 150 x 18 mm. Obłogi są dość wilgote, dlatego łatwo się je tnie i wycina z nich dowolne kształty. Obłogi to arkusze o wymiarach około 0,5 x 1 m. Krawędzie wycinanych prze mnie kształtów muszą być delikatne, najlepiej fazowane. Wykonywałam próby na prasie wielowrzecionowej i wszystko wyszło pomyślnie - kształt, krawędzie ok, ale jest to maszyna zbyt mało wydajna i niestety w pełni obsługiwana przez człowieka. Chciałabym aby zakupione maszyny były choć w części zautomatyzowane i wydaje. Myślałam możę o jakiejś prasie walcowej?
W dalszej perspektywie będę poszukiwać maszyny pakującej - ale najpierw muszę znaleźć podstawowe maszyny do produkcji.
Bardzo będę wdzięczna za wszelkie wskazówki - gdzie szukać maszyn, jakich maszyn szukać, na co zwrócić uwagę.
Z góry dziękuję
Żaneta



Tagi:


wt
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 426
Rejestracja: 20 gru 2008, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post napisał: wt » 10 maja 2013, 23:17

Jeśli dobrze wyczytałem o co chodzi. Może warto zrobić przymiarkę do wykrojnika introligatorskiego. Grubość porównywalna z grubym papierem, a z papieru wycina się mocno złożone detale i to w dużych ilościach. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”