Poszukuję dokumentacji serwisowej do SIMODRIVE

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

Poszukuję dokumentacji serwisowej do SIMODRIVE

#1

Post napisał: skoczek » 27 cze 2008, 22:48

Witam wszystkich.
Poszukuję serwisówki do SIMODRIVE'a model 6SC6901. Mam sporo dokumentacji którą dostałem do maszyny, ale oczywiście czegoś takiego nie dostaje się, więc uznałem, że zapytam - może ktoś z Was szanowni Koledzy posiada dokumentację serwisową do tego ustrojstwa. Potrzebne byłyby mi schematy, gdyż mam uszkodzony z całą pewnością moduł G02 (wyrzuca mi błąd F81). Z resztą słychać, że coś tam w nim piszczy ze zmiennym tonem, jakby jakiś ferryt przetworniczki, która jest uszkodzona. Podejrzewam, że poleciało coś więcej, raczej wysokoprądowego, możliwe że jakiś tranzystor mocy.
Jeżeli ktoś kto posiada taką serwisówkę byłby w stanie ją udostępnić, choćby odpłatnie, to byłbym bardzo wdzięczny. Zdaję sobie sprawę, że może być kłopot to zdobyć, ale... "szukajcie a znajdziecie" więc może i tu coś takiego uda mi się znaleźć.

Dodatkowe informacje: maszyna dwuwrzecionowa oparta na Sinumeriku 810M, posiada 2 simodrive'y

Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam, skoczek



Tagi:


olo_3
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1249
Rejestracja: 31 sie 2004, 22:25
Lokalizacja: EU

#2

Post napisał: olo_3 » 28 cze 2008, 15:33

Simodrive to taka skrzynka w której umieszczona zestaw kart (przeważenie po 2 na os). Pieszczenie jest normalne i wynika z malej częstotliwości PWM.

Napisz dokładnie o jak kartę Ci chodzi. Choć moim zdaniem schematu karty nie dostaniesz - co najwyżej schemat blokowy.
Zwątpienie jest oznaką, że podążasz w dobrym kierunku.


Autor tematu
skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#3

Post napisał: skoczek » 01 lip 2008, 23:14

Witam.
Dziękuję Koledze za odpowiedź. Użyłem niepotrzebnie sformułowania moduł zamiast karta - uszkodzona jest karta oznaczona jako G02. Zajmuję się elektroniką po trochu więc wiem, że piszczenie jest objawem małej częstotliwości PWM, tu jednak występuje piszczenie o znacznie zmiennym tonie, więc podejrzewam uszkodzenie. Stąd moje pytanie o schemat. Dodatkowo simodrive sygnalizuje uszkodzenie tej karty odpowiednim kodem błędu (w tym przypadku F81). Ponawiam prośbę - gdyby ktoś posiadał instrucję serwisową do tego simodrive'a to prosiłbym o info w tej kwestii.
Pozdrawiam, skoczek


olo_3
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1249
Rejestracja: 31 sie 2004, 22:25
Lokalizacja: EU

#4

Post napisał: olo_3 » 12 sie 2008, 00:26

poszukaj tutaj:
http://support.automation.siemens.com/W ... S&idxSrc0=

(po lewej menu - index)
Zwątpienie jest oznaką, że podążasz w dobrym kierunku.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”