Frezowanie obwiedniowe w sinumeriku ?

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
LABEL
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 52
Rejestracja: 03 maja 2013, 19:02
Lokalizacja: POLANDIA

Frezowanie obwiedniowe w sinumeriku ?

#1

Post napisał: LABEL » 17 wrz 2017, 20:51

Witam postanowiłem zapytać o możliwości frezowania frezem obwiedniowym na tokarce numerycznej (centrum) np.wałka wielowypustowego mocowanego w kłach a frez ślimakowy mocowany w głowicy rewolwerowej z odpowiednio ustawionym kątem ?Pytanie celowo umieszczam w dziale sinumerik ponieważ w pierwszej kolejności oczekuję odpowiedzi kolegów mających styczność i doświadczenia na tych właśnie sterowaniach.Moja wiedza sięga jak zamocować materiał i narzędzie niestety nie wiem czy sterowanie z interpoluje wałek z narzędziem obrotowym no i czy sztywność maszyny to ewentualnie wytrzyma ?Może ktoś korzysta z takiej lub podobnej metody aby np.pominąć obróbkę obwiedni na osobnej maszynie .


Jeżeli chcę pomóc to nie dopatruj się w tym intrygi ......Label .

Tagi:


Arias2
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 565
Rejestracja: 29 lip 2007, 10:49
Lokalizacja: wieluń-eslov

#2

Post napisał: Arias2 » 22 wrz 2017, 09:20

Wszystko zależy od możliwości maszyny, w jak system jest wyposażona i czy potrafi liczyć kąty na wrzecionie. Jak to będzie wiadomo to będzie latwiej udzielić odpowiedzi.


tokarz
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 33
Rejestracja: 22 kwie 2008, 20:37
Lokalizacja: wielkopolska

#3

Post napisał: tokarz » 23 wrz 2017, 21:09

Frezowanie wielowypustów i uzębień wykonuje się na frezarkach obwiedniowych pionowych i poziomych , manualnych i numerycznych a nie na tokarce . Przynajmniej ja się z tym nie spotkałem ale może jestem w błędzie .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”