Zablokowany magazyn narzędzie podczas wymiany Frezarka DMU

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
Ensoon
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2017, 18:30
Lokalizacja: Strzegom

Zablokowany magazyn narzędzie podczas wymiany Frezarka DMU

#1

Post napisał: Ensoon » 19 lip 2017, 18:40

Witam
Mam problem z wymianą narzędzia w Frezarce DMU 50 ecoline, chodzi o to ze przy wymianie narzędzia podczas pracy zauważyłem że wiertło które zostaje pobierane zahaczy o detal... nie dało się już nic zrobić ponieważ magazyn był otwarty więc zwolniłem wszystkie posuwy i wcisnąłem grzyba, wyciągnąłem narzędzie z otwartego magazynu i teraz nie mogę go zamknąć ani odwołać ani nic zrobić... Magazyn jest cały czas otwarty i nie chce wrócić na swoje miejsce, próbowałem różnych rzeczy ale nic nie działa, miał ktoś może podobny problem i wie jak temu zaradzić ? Bardzo dziękuję z góry za odpowiedz i pozdrawiam



Tagi:


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4119
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

#2

Post napisał: Steryd » 19 lip 2017, 22:02

jakie sterowanie? jaki magazyn?
Można?
Morzna!!!


Autor tematu
Ensoon
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2017, 18:30
Lokalizacja: Strzegom

#3

Post napisał: Ensoon » 19 lip 2017, 23:35

DMU 50 ecoline siemens 840D . 16 narzędzi ( pickup)


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4119
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

#4

Post napisał: Steryd » 20 lip 2017, 00:04

musisz wejść w funkcje ratunkowe magazynu- w funkcjach producenta, czy jakoś tak (nie wiem, czy nie trzeba mieć jakiegoś klucza dostępu) i tam będą wszystkie konieczne funkcje- zwolnienie zacisku, magazyn w dół magazyn w górę, zamknięcie otwarcie klapy ręczne przejazdy osi itp itd. musisz doprowadzić tymi funkcjami do stanu takiego, ze masz narzędzie 0 we wrzecionie, magazyn w pozycji określonego narzędzia, klapa zamknięta głowica w pozycji poza magazynem. wtedy jeszcze musisz zrobić reset software'u wymiany ( i nie zaszkodzi sterowanie wyłączyć i włączyć.
Można?
Morzna!!!


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1253
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

#5

Post napisał: Majster70 » 20 lip 2017, 07:32

Musisz wejść w funkcje serwisowe i ręcznie wyprowadzić sytuację.
W sterowaniu HH to w trybie ręcznym przechodzisz do programowania, wcisasz MOD z klawiatury wprowadzasz kod 789 wciskasz Ent potem Help i ręcznie zwalniasz narządzie, obracasz chwytakiem, zjeżdżasz osiami itd. Trzeba uważać, bo łatwo coś zepsuć czy przywalić. Dobrze jest właśnie nie wyłączać obrabiarki, to wszystko tylko utrudnia.
Jak jest z Siemensem - nie wiem.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”