Cykl toczenia wstecznego

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
MR93
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2017, 23:25
Lokalizacja: Warszawa

Cykl toczenia wstecznego

#1

Post napisał: MR93 » 13 lip 2017, 23:42

Dzień dobry

Moje pytanie dotyczy tego czy w układzie sterowania Sinumerik istnieje możliwość zaprogramowania zewnętrznego toczenia wstecznego.

Udało mi się stworzyć programy które dotyczyły konkretnych części, a teraz chciałby stworzyć jakiś uniwersalny cykl.

Stąd moje pytanie, czy istnieje możliwość stworzenia podprogramu z parametrami (coś na kształt tradycyjnego cyklu toczenia), który zapewniałby przeprowadzenia toczenia wstecznego dla dowolnego konturu ?

Używam symulatora SinuTrain for SINUMERIK Operate 4.5 i działam wyłącznie na symulatorach ponieważ dopiero się uczę.



Tagi:


Sieto
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 40
Rejestracja: 29 sie 2016, 19:37
Lokalizacja: Poznań

#2

Post napisał: Sieto » 21 lip 2017, 15:45

Tak, oczywiście. ;)


Autor tematu
MR93
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2017, 23:25
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: MR93 » 31 lip 2017, 17:26

Muszę odświeżyć wątek.

Udało mi się zrobić prosty podproram z przekazywaniem parametrów dla toczenia wałka jednostopniowego (z jednej średnicy na inną).

Teraz chciałbym napisać podprogram, który umożliwi toczenie jakiegoś dowolnego, zadanego konturu (który będzie opisany w innym podprogramie- tak jak w tradycyjnym cyklu toczenia zewnętrznego)
Czy do tego należy wykorzystać instrukcję CONTPRON, która stworzy tablicę punktów przecięcia i na tej podstawie coś dalej robić ?
Tylko co ?

Ma ktoś może jakieś podpowiedzi ?

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”