Komunikacja z maszyną: karta cf/ rs232

Najlepszy, najwygodniejszy sposób połączenia z maszyną.

Dyskusje na temat systemu Sinumerik
Awatar użytkownika

Autor tematu
LukaszTAKY
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2020, 08:51

Komunikacja z maszyną: karta cf/ rs232

#1

Post napisał: LukaszTAKY » 16 sty 2020, 09:51

Witam wszystkich.
Mam pytanie odnośnie przesyłania plików do maszyny DMC 1035V Eco z pulpitem siemens 810D
Powerline. Na tej frezarce brak jest wyjścia usb, natomiast posiada ona złącze rs232 oraz wejście na kartę cf, które to jest schowane wewnątrz. Chciałbym używać tej ostatniej opcji, lecz jest to trochę irytujące, ponieważ za każdym razem muszę odkręcić 2 śrubki ramy pulpitu, a następnie przechylic cały pulpit żeby wyciągnąć kartę z adapterem pcmcia. Treść mojego pytania jest następująca:
czy dałoby radę podłączyć adapter wifi cf card plus sd wifi ? I łączyć się bezprzewodowo.

https://www.google.com/search?q=cf+wifi ... 4907226562

Moje drugie pytanie to: czy po podłączeniu przez kabel sieciowy z komputerem z Windows 10, można by było przerzucac pliki? Słyszałem, że jest to możliwe przy użyciu Windowsa xp.

Pozdrawiam and bailando.




Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4119
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Komunikacja z maszyną: karta cf/ rs232

#2

Post napisał: Steryd » 16 sty 2020, 10:21

ten adapter nie zadziała. To złącze jest przeznaczone do karty pamięci, a poza tym jak chcesz zainstalować sterowniki.
Na pewno działa przerzucanie przez RS programami typu winpcin (Siemensa btw) czy TNCREMO. Tak po prawdzie to każden jeden przesyłający tekst po RSie się nada. Nie wiem jak z win 10, ale z win7 nigdy nie miałem problemu na powerline.
Można?
Morzna!!!

Awatar użytkownika

Autor tematu
LukaszTAKY
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2020, 08:51

Re: Komunikacja z maszyną: karta cf/ rs232

#3

Post napisał: LukaszTAKY » 16 sty 2020, 13:04

Dziękuję za tak szybką odpowiedź.
Czyli zostało połączenie przez kabel.
Masz może jakiś link z kablem odpowiednim do tego celu? Bo aktualnie przeszukuje forum odnośnie tych programów które podałeś.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”