Weiler 160CNC imak obrotowy Sinumerik 810T

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
cads
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2011, 08:19
Lokalizacja: internet

Weiler 160CNC imak obrotowy Sinumerik 810T

#1

Post napisał: cads » 09 paź 2016, 17:32

Witam
Szukam osoby która doprowadzi maszynę "do porządku".
Posiadam tokarkę Weiler 160 CNC sterowanie SINUMERIK 810T (maszyna z 1986r) imak obrotowy na cztery narzędzia.
Po wgraniu TEA1;TEA2;PCP;PCA jest problem ze zmianą narzędzia a mianowicie za pomocą przycisku na pulpicie imak działa poprawnie obraca się co jeden i taką wartość wyświetla nad klawiszem. W trybie JOG po wpisaniu numeru narzędzia (a nawet każdej liczby max 2 cyfry) imak obraca się o 1 jak na załączonym zdjęciu 1.jpg i wyświetla na ekranie zadaną wartość lecz nad klawiszem jest inna. W trybie MDI po wpisaniu komendy T0X (jak na załączonym zdjęciu 2.jpg) imak zaczyna się obracać aż do momentu przekroczenia "czasu do wygenerowania błędu" 6008-błąd rewolweru (pozycja obracania) po skasowaniu wyrzuca błąd 7006-Rewolwer nie znajduje się w pozycji.


Lokalizacja zachodniopomorskie.

Pozdrawiam
Slavo
Załączniki
2.jpg
1.jpg



Tagi:


Autor tematu
cads
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2011, 08:19
Lokalizacja: internet

#2

Post napisał: cads » 16 paź 2016, 17:39

cads,
Witam
Udało mi się rozwiązać powyższy problem. Przyczyna leżała po stronie programu którego używałem do "załadowania" PCP. Używałem NCnet i prawdopodobnie nie wgrywało drugiego członu PCP po M02 tak więc przeprosiłem PCIN.
Tak czy inaczej pojawił się kolejny problem a mianowicie błędy:
N6002=FEHLER SPINDELANTRIEB
N6003=FEHLER ACHSEN
Po skasowaniu ich czasami maszyna działa poprawnie lecz częściej zatrzymuje posuwy nie wyświetlając błędów a tylko podświetlając kontrolki zielona i czerwoną (druga i trzecia od lewej) przy próbie ręcznego przejazdu w JOG. Zmiana narzędzi działa oraz można załączyć wrzeciono.
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu


artur133
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 14 paź 2016, 10:27
Lokalizacja: poznań

#3

Post napisał: artur133 » 31 paź 2016, 12:05

Witam,
posiadam na sprzedaż całą elektronikę o tej maszyny łącznie z napędami osi i wrzecion. Gdybyś był zainteresowany napisz co potrzebujesz. Mam również na sprzedaż pneumatyczny zacisk na tulejki od tej maszyny.

Pozdrawiam
Artur

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”