Sinumerik 840C - przechwyt, jak zrealizować?

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
mmstr
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 18 sie 2016, 20:38
Lokalizacja: BBA

Sinumerik 840C - przechwyt, jak zrealizować?

#1

Post napisał: mmstr » 18 sie 2016, 20:53

Cześć,

Dostałem za zadanie zaprogramować tokarkę Gildemeister MF Sprint 65 opartą o sterowanie 840C a ponieważ do tej pory pracowałem na wersji D i to w maszynie wyposażonej w jedno wrzeciono mam kilka pytań:

1) jak zrealizować przechwyt detalu z jednego wrzeciona do drugiego?

2) jak zaprogramować drugi kanał obróbki?

3) czy ta wersja sterowania była fabrycznie wyposażona w cykle czy były oferowane jako opcja? (postępowałem wg instrukcji jednak cykli nie znalazłem)

Chętnie przyjmę każdą pomoc, ponieważ do maszyny brak jest jakiekolwiek dokumentacji a samo sterowanie jak dla mnie jest dużo mniej przyjazne od wersji D

Pozdrawiam



Tagi:


romanST
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2016, 09:42
Lokalizacja: Legnica

#2

Post napisał: romanST » 28 wrz 2016, 09:46

Cześć.
Rozwiązałeś problem?
Jeśli nie, to postaram się dopomóc (łącznie z dokumentacją).
Pozdrawiam.
Roman


maro101010
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2017, 07:07
Lokalizacja: internet

#3

Post napisał: maro101010 » 30 wrz 2017, 07:18

romanST, proszę o kontakt na meila [email protected] , jestem zainteresowany współpracą, uruchomienie maszyny gildemeister mf twin 65 sterowanie sinumerik 840c.


wkozak
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 9
Rejestracja: 21 lis 2012, 12:37
Lokalizacja: Radom

#4

Post napisał: wkozak » 30 wrz 2017, 15:49

RomanST, ja dla odmiany zaczynam pracę na gildemeister 65 twin, sterowanie 840d. Czy mógłbyś mi pomóc udostępniając dokumentację dla 840c? Myślę, że same podstawy obsługi powinny być chociaż trochę podobne. Mój mail to [email protected]. Jeśli to możliwe proszę o kontakt. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4119
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

#5

Post napisał: Steryd » 30 wrz 2017, 16:28

Można?
Morzna!!!


wkozak
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 9
Rejestracja: 21 lis 2012, 12:37
Lokalizacja: Radom

#6

Post napisał: wkozak » 01 paź 2017, 12:45

Dzięki za szybką odpowiedź. Google funkcjonuje, inaczej pół świata padłoby na pysk. Ale wracając do tematu. Nie jestem programistą tylko operatorem, dlatego interesują mnie informacje dotyczące obsługi. Najlepszy plik jaki znalazłem to SINUMERIK 840D instrukcja obsługi. Jednak inne są przyciski poziome i pionowe, a niemal w co drugim podpunkcie jest uwaga w sensie 'proszę przestrzegać danych producenta maszyny' lub 'obrabiarka może mieć pulpit specyficzny dla producenta maszyny'. Dlatego szukam chociaż podstawowych informacji dotyczących konkretnej tokarki, gildemeister MF-twin 42/65.
Pozdrawiam


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4119
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

#7

Post napisał: Steryd » 01 paź 2017, 21:41

Skoro nie jesteś programistą, tylko operatorem, to nie musisz się tym interesować.
Można?
Morzna!!!


wkozak
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 9
Rejestracja: 21 lis 2012, 12:37
Lokalizacja: Radom

#8

Post napisał: wkozak » 02 paź 2017, 09:03

Steryd, jesteś bardzo pomocny. Operator to nie tylko zielony i czerwony guzik. Muszę wiedzieć np. jak blokować głowice do wymiany szczęk, jak obracać głowice żeby dostać się do narzędzia i wymienić płytkę, jak wprowadzać ew. korekty po wymianie płytek, itp. Widzę, że pomogłeś wielu osobom, chwała Ci za to, ale szkoda chyba Twojego czasu na wpisy jak ten ostatni.....


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4119
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

#9

Post napisał: Steryd » 02 paź 2017, 11:31

Być może, ale to Ty zacząłeś.
To o co pytasz, to kwestia programowania, a nie obsługi, więc skoro podchodzisz do tego w ten sposób, że jesteś operatorem, a nie programistą to w takim razie nie Twoja sprawa...

Co do instrukcji, to jasne, że Siemens nie opisze wszystkich wariantów maszyn, bo ich nie zna. Też nie zbieram wszystkich instrukcji od maszyn, bo na to akurat szkoda mi czasu. Większość z tego co mnie interesuje to jednak programowanie, a obsługę na tym poziomie który jest mi potrzebny jestem w stanie poznać "intuicyjnie", poza tymi maszynami, z którymi pracuje na codzień, bo te mam w palcu... niekoniecznie małym ;)
Można?
Morzna!!!


wkozak
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 9
Rejestracja: 21 lis 2012, 12:37
Lokalizacja: Radom

#10

Post napisał: wkozak » 02 paź 2017, 23:32

OK Steryd, przepraszam. Ale u mnie programy pisze technolog i nie obchodzi go czy złamała się płytka i jak ją wymienić. Stąd moje pytania.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”