Sinumerik problem z wymianą narzędzia

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
jasjest
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 11
Rejestracja: 08 lut 2015, 13:31
Lokalizacja: Bielsko

Sinumerik problem z wymianą narzędzia

#1

Post napisał: jasjest » 08 cze 2016, 19:18

Na frezarkach nikt nie podpowie , spróbuje tu...
Witam, dziś pracując na bramowym centrum obróbczym ze sterowaniem SINUMERIK 840d złapałem awarię podczas ręcznej wymiany freza z oprawką we wrzecionie. Uchwyt poluzowałem funkcją M66 w trybie MDI, po czym nacisnąłem przycisk, konieczny do poluzowania narzędzia(przełącznik), wymieniłem narzędzie i nacisnąłem przycisk ponownie, problem w tym, że maszyna nie odczytała tego zamocowania (co pokazuję w zdjęciu na dole)
włączył się GANTRY, a nie mogę włączyć posuwu, obrotów, ruszyć maszyną w żadnym trybie...
Nie da się zwolnić hydraulicznego uchwytu, narzędzie "utknęło", próbowałem restartować maszynę itd. nic nie podziałało , uchwyt jest zamkinięty bo widzę to w drugim wrzecionie ...
Ma ktoś jakiś pomysł jak wydobyć tą oprawkę z wrzeciona i przywrócić funkcjonowanie ?
Coś rozkręcić , czy raczej pogrzebać w sterowaniu, dodam, że w maszynie nie działa magazyn i zostaje jedynie wymiana ręczna ...
Serdecznie proszę o pomoc, ponieważ jutro muszę to naprawić, dziś przez 3h próbowałem i nic ...

ZDJĘCIE BŁĘDÓW:
http://wrzucaj.net/image/VYoMB



Tagi:


Arias2
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 564
Rejestracja: 29 lip 2007, 10:49
Lokalizacja: wieluń-eslov

#2

Post napisał: Arias2 » 08 cze 2016, 20:05

Możesz ręcznie jeździć na JOG? może się przydać :D
Poszukaj z tyłu wrzeciona czujnika który to informuje o zamknięciu lub otwarciu zamka.
W zależności jak pracuje należy go odkręcić aby było brak sygnału o otwarciu zamka, lub podłożyć coś metalowego aby poszedł sygnał że zamek jest zamknięty.
Jak działa? sprawdź na innym wrzecionie jak to jest.
Dlaczego magazyn nie działa?


Autor tematu
jasjest
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 11
Rejestracja: 08 lut 2015, 13:31
Lokalizacja: Bielsko

#3

Post napisał: jasjest » 08 cze 2016, 22:13

Jog nie działa...
Nie mam pojęcia dlaczego magazyn nie działa, pracuję tam dopiero tydzień, porobiłem zdjęcia z błędami, które mi wyrzuca, niedługo założe jakiś temat gdzie opiszę maszynę ;)


davish88
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 244
Rejestracja: 26 gru 2012, 11:06
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

#4

Post napisał: davish88 » 09 cze 2016, 12:13

spróbuj nacisnąć jednocześnie start cykli oraz start posuwu (dwa zielone przyciski). Ogólnie trzeba "potwierdzić" wymianę narzędzia. Jak nie pomoże to może zadzwoń do prducenta maszyny albo gdzieś w manualu powinno być.

[ Dodano: 2016-06-09, 12:19 ]
spróbuj nacisnąć jednocześnie start cykli oraz start posuwu (dwa zielone przyciski). Ogólnie trzeba "potwierdzić" wymianę narzędzia. Jak nie pomoże to może zadzwoń do prducenta maszyny albo gdzieś w manualu powinno być.


Autor tematu
jasjest
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 11
Rejestracja: 08 lut 2015, 13:31
Lokalizacja: Bielsko

#5

Post napisał: jasjest » 09 cze 2016, 15:25

Arias, dzięki za pomoc , znalazłem czujniki i zadziałało ;)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”