Sinumeric 802d-problem z wgrywaniem programów do maszyny

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
Johnyboo
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 7
Posty: 11
Rejestracja: 15 sty 2016, 12:23
Lokalizacja: Katowice

#11

Post napisał: Johnyboo » 20 maja 2016, 11:30

Hej, udało mi się zgrać program na takich parametrach:
COM1
1200
NONE
STOP 1
DATA 8

Co najlepsze nie można dalej wgrać programu. Wyskakuje błąd transmisji, mimo wgrywania wcześniej zgranego programu. Ehh już mnie to słabi... Macie koledzy jakiś pomysł co w tym przypadku?



Tagi:


Arias2
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 566
Rejestracja: 29 lip 2007, 10:49
Lokalizacja: wieluń-eslov

#12

Post napisał: Arias2 » 20 maja 2016, 12:25

Takie pytanie, w jakiej kolejności uruchamiasz zgrywanie lub wgrywanie programu. Dość często jest tak że wgrywajac program na maszynę najpierw wciskasz zapis na maszynie a później wysylanie z komputera. Zgrywajac na komp robisz to odwrotnie czyli najpierw komuter później maszyna.
Jeśli poszlo zgrywanie to wgranie powinno pójść na tych samych parametrach.
Ostatnio miałem maszynę gdzie zgrywanie bylo ok, a wgrywanie już nie. Probkem rozwiązany na hama przez ponowne uruchomienie maszyny. Żadne specjalne warunki tego nie powodowały, bo czasem problem był kilka razy dziennie a innym razem dobrze bylo przez 2-3 tygodnie. Kabel wykluczony bo został puszczony tak że niemado niego dostepu. Długość też nie powinna mieć aż takiego znaczenia bo obecnie w użyciu jest o długości ponad 10 metrów.


Autor tematu
Johnyboo
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 7
Posty: 11
Rejestracja: 15 sty 2016, 12:23
Lokalizacja: Katowice

#13

Post napisał: Johnyboo » 20 maja 2016, 13:42

Arias2 pisze:Takie pytanie, w jakiej kolejności uruchamiasz zgrywanie lub wgrywanie programu. Dość często jest tak że wgrywajac program na maszynę najpierw wciskasz zapis na maszynie a później wysylanie z komputera. Zgrywajac na komp robisz to odwrotnie czyli najpierw komuter później maszyna.
Jeśli poszlo zgrywanie to wgranie powinno pójść na tych samych parametrach.
Ostatnio miałem maszynę gdzie zgrywanie bylo ok, a wgrywanie już nie. Probkem rozwiązany na hama przez ponowne uruchomienie maszyny. Żadne specjalne warunki tego nie powodowały, bo czasem problem był kilka razy dziennie a innym razem dobrze bylo przez 2-3 tygodnie. Kabel wykluczony bo został puszczony tak że niemado niego dostepu. Długość też nie powinna mieć aż takiego znaczenia bo obecnie w użyciu jest o długości ponad 10 metrów.
Próbowałem:) Transmisja leci i na pc i na maszynie przy wysyłaniu. Gdy program dobiega końca na PC na maszynie pisze, że trwa wprowadzanie danych, ale nic dalej nie jest już transmitowane. Trzeba to przerwać ręcznie, a na pulpicie maszyny pojawia się błąd, że praca została przerwana przez operatora. Zastanawiam sie, czy kabel jest dobrze skrosowany, czy może dla wysyłania sa inne parametry. Nic mi innego nie przychodzi na myśl.

Awatar użytkownika

djronin
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 262
Rejestracja: 22 kwie 2011, 01:19
Lokalizacja: Jarocin

#14

Post napisał: djronin » 25 maja 2016, 02:13

Sprawdź kabel.

ObrazekObrazek

spróbuj przesłać program w trybie binarnym

tu ustawienia:

Kod: Zaznacz cały

Com Port            : COM1
Baud rate           : 19200
Parity              : none
Data bits           : 8
Stop bit            : 1
Software (XON/XOFF) : OFF
Hardware (RTS/CTS)  : ON
Timeout             : 0s
Format              : BIN format ON
...Programowanie ma to do siebie, że urzeczywistnienie nawet najbardziej
oczywistego pomysłu jest znakomitą definicją słowa "frustracja"...


Autor tematu
Johnyboo
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 7
Posty: 11
Rejestracja: 15 sty 2016, 12:23
Lokalizacja: Katowice

#15

Post napisał: Johnyboo » 23 cze 2016, 06:52

Dzięki, zgram najpierw programy na starej konfiguracji kabla dopóki działa a potem sprawdze Twoją opcje. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”