Pomiar narzedzia w 810D

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Tiwer
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 69
Rejestracja: 03 sty 2006, 00:16
Lokalizacja: Wrocław

A oś noża ?

#21

Post napisał: Tiwer » 31 gru 2007, 01:25

Czy sprawdziłeś czy noż jest idealnie w osi? może to byc przyczyna całego błędu ? bo tak by wychodziło z twoich opisów.



Tagi:


Kazik
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 16 gru 2007, 21:14
Lokalizacja: Leżajsk

#22

Post napisał: Kazik » 31 gru 2007, 12:18

Witaj!
Podsumowałem wszystkie twoje informacje i wydaje mi się, że
poluzowała nakrętka ustalająca śrubę osi "z".
Miałem podobny przypadek z Andrychowską TAE-25N, ale w osi "x".
Jeśli chodzi o "narzędzie wzorcowe" to było opisane wcześniej:
*maniek* pisze: Na założonym detalu ustawiam G54 (po ustawieniu spisać na kartkę)pierwszym nożem który jest święty. Następnie nożem który chce bazować dojeżdzam do czoła materiału (czyli na ustawioną płaszczyzne puntu zerowego G54) na grubośc papierka czyli. Powoli dojeżdzam (posuw na 2% aż papierek złapie miedzy nożem a detalem i nie odjeżdżam) następnie, daje korekcje narzędzia - wybieram narzędzie, które chce namierzać (T... D...)- następnie podświetlam długość 2 czyli Z - ustal korekcje - wybieram oś Z wpisuje daną spisaną G54 input, przeliczenie i później OK!!! Wskakuje wartość do długość Z i po wszystkim. Następnie odjeżdzam nożem od czoła (Z+) i tyle. U mnie tak działa i to bardzo dokładne namierzanie i nigdy mnie nie zawiodło. Grubość papierka ok. 0,02 wiec nie robi wielkiej różnicy.
Daj znać o sukcesie!!!


Autor tematu
zibi170
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 11
Posty: 43
Rejestracja: 25 wrz 2007, 09:16
Lokalizacja: Swarzędz

#23

Post napisał: zibi170 » 31 gru 2007, 18:09

Witam.Miałem podobne myśli ,że to chyba luzy na głowicy to powodują,a skoro mówisz,że to może być nakrętka to by się mogło zgadzać.Teraz niech sie tym zajmie mechanik,bo ja się poddaje.Masz u mnie dużego plusa.
Jako że rok się kończy,zamykam ten post a wszystkim dziękuje za dobre chęci i poświęcony czas.Po przeglądzie dam znać czy to było to.Pozdrawiam wszystkich i ogromne dzięki.
zibi

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”