Zgranie i edycja programu PLC z Sinumerik 840D

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
dzaki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2015, 19:26
Lokalizacja: Elbląg

Zgranie i edycja programu PLC z Sinumerik 840D

#1

Post napisał: dzaki » 26 mar 2015, 08:52

Witam.
To mój pierwszy post na tym forum.
Ostatnio zostałem poproszony o małą korektę w programie PLC obrabiarki opartej na SINUMERIK 840D.
W maszynie jest zainstalowany NCU 571.5 numer katalogowy 6FC5357-0BB15-0AA0.
W dokumentacji napisane jest, że w NCU zintegrowany jest S7-300 PLC 317-2 DP.
Sterowniki S7 wszelkiej maści i środowisko programistyczne S7 znam bardzo dobrze, niestety z SINUMERIK nie miałem do tej pory do czynienia.
Właściciel maszyny nie ma żadnych nośników zewnętrznych z programami do maszyny(mimo, że ma ją od nowości).
Chciałbym zgrać program z PLC dokonać zmiany i wgrać zmienione bloki.
Po przewertowaniu forum podłączyłem się do do gniazda X122 z laptopem z zainstalowanym oprogramowaniem STEP7 5.4 i oryginalnym adapterem SIEMENSA PC ADAPTER USB o numerze 6ES7 972-0CB20-0XA0.
Niestety w żaden sposób nie mogę połączyć się z PLC , na adapterze nie zapala się żadna dioda nawet POWER .
Co robię nie tak?
Może trzeba ustawić SINUMERIKA w jakiś specjalny tryb?

Mam również możliwość użycia oryginalnego programatora SIEMENSA Field PG M4 z zabudowanym CP MPI/PROFIBUS, oprogramowaniem STEP7 5.5 i oryginalnym przewodem MPI.

Czy oprócz STEP 7 potrzebuje jeszcze jakiś programów aby ściągnąć wyedytować i wgrać ponownie program do PLC.
Niestety dostęp do maszyny mam ograniczony czasowo i i odległościowo i nie mogę zbytnio eksperymentować, więc zależy mi na dosyć precyzyjnej podpowiedzi.



Tagi:


BIP_labaz
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 65
Rejestracja: 21 lut 2011, 16:47
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#2

Post napisał: BIP_labaz » 26 mar 2015, 14:21

Witam

W Sinumeriku 840 na porcie X122 nie ma napięcia 24V i GND potrzebnych do zasilenia konwertera USB itp.

Przy pomocy PG-ta powinno się udać podłączyć bez problemu bo on nie potrzebuje,
albo trzeba dorobić sobie przejściówkę DB9/DB9 z wyprowadzonymi kabelkami z pinów 24V i GND zgodnie z dokumentacja portu Profibus DP.

Co do zciągania programu i potem ładowana od nowa to najpierw proponuję zrobić pełny backup maszyny.
Rząd wciąż chce naszego dobra, a nam zostało go już tak niewiele.

Nie pytaj co rząd może dla ciebie zrobić, pytaj czy mógłby tego nie robić.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”