SinuTrain Operate 4.5

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
MarianHot97
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2015, 14:10
Lokalizacja: Śląsk

SinuTrain Operate 4.5

#1

Post napisał: MarianHot97 » 18 sty 2015, 15:53

Witam mam problem związany z uruchomieniem sinutraina , polega on na tym :

po naciśnięciu start wyskakuje


dodam że program dopiero co po zainstalowaniu nie używałem go nigdy dotąd , jestem w tym przyznam "zielony" .Jest to wersja ta darmowa na 60 dni bodajże i dopiero będę się uczył tego programu w szkole . Laptop to acer z windows 7 .

Jeśli by ta informacja pomogła to napisze jeszcze że już raz próbowałem instalować sinutraina na komputer ale tylko go ściągnąłem z strony simensa , nie działała instalacja z jakiegoś nie wiadomego mi powodu . To tyle jeśli ktoś może mi pomoc to czekam ;)



Tagi:


apacz514
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 226
Rejestracja: 23 lut 2013, 20:21
Lokalizacja: Lubelskie

#2

Post napisał: apacz514 » 18 sty 2015, 23:12

zamiast wciskać start wciśnij new wybierz co to ma być tokarka frezarka i przejdź do końca na liście pojawi się nowa zakładka zaznacz nowo utworzona pozycje i start kliknij powinno pójść Pozdrawiam
Niema rzeczy niemożliwych czasem potrzeba tylko więcej czasu....sinumeric 840..ctx 310 v3 eco, dmc 635 ,nef400,durma 30160, trumpf 3030 ...fanuc 0i


Autor tematu
MarianHot97
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2015, 14:10
Lokalizacja: Śląsk

#3

Post napisał: MarianHot97 » 19 sty 2015, 18:47

Jak by tak było nie pytał bym , możliwe że się wyraziłem nie jasno i nie zrozumiałeś mnie . Bo chodzi o to że właśnie gdy już wszystko wybiore to po dodaniu tej nowej zakładki i po naciśnięciu start za każdym razem to samo okienko wyskoczy z tym license information i właśnie w tym rzecz że nwm o co w tym chodzi .
Poniżej zrobiłem screeny po kolei , możliwe że w jakimś momencie popełniam jakiś błąd ale nwm
1.
2.
3.
4.
5.

Wtedy wybieram którąś z tych licencji daje OK , okienko się zamyka , naciskam start i znowu te okienko się pojawia :mad:

Awatar użytkownika

janale
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 101
Rejestracja: 25 lis 2004, 13:22
Lokalizacja: Bialystok

#4

Post napisał: janale » 12 lut 2015, 18:52

Witam,

niestety, program skończył swój trialowy okres 60 dni. Jest wiele sposobów aby doprowadzić sinutrain-a do takiego stanu tuż po zainstalowaniu...

Pozdrawiam
Technologia CNC od 1979r.
Programowanie technologiczne
SINUMERIK Operate


czechu_zdolny
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 21
Rejestracja: 23 mar 2015, 16:21
Lokalizacja: dolnośląskie

#5

Post napisał: czechu_zdolny » 06 kwie 2015, 19:25

janale pisze:Witam,

niestety, program skończył swój trialowy okres 60 dni. Jest wiele sposobów aby doprowadzić sinutrain-a do takiego stanu tuż po zainstalowaniu...

Pozdrawiam
Cześć, jakie to sposoby? Mój sinutrain zakończył żywot po 2 dniach. Drugiego dnia po napisaniu dosyć długiego programu, podczas wywołania symulacji zbiesił się , zawiesił, zostawiłem komp w takim stanie, gdzieś zapewne w środku nocy zrestartował się.

Po powrocie z roboty odpaliłem go, niestety, wszystko jest nieaktywne, i maleńki komunikat pod polem wpisywania bloków, że wpisywanie txt jest nieaktywne.

I radosny komunikat podczas restartu, że trial aktywny jeszcze 58 dni z 60, co jest nieprawdą. Czy restart powoduje wygaśnięcie 60-dniowego limitu?

Telefon do Siemensa w warszawie nie pomógł. Odebrał bardzo niesympatyczny człowiek, naburczał i kazał kupić licencję. Żadnej pomocy.

Jednym słowem kocioł. Zastanawiam się co zrobiłem nie tak, patrząc na stojący na biurku obok drugi komp.

Środowisko Win 7 profi. Było używane.

Awatar użytkownika

janale
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 101
Rejestracja: 25 lis 2004, 13:22
Lokalizacja: Bialystok

#6

Post napisał: janale » 06 kwie 2015, 20:08

Witam,

Proszę wgrać Oracle Virtual Box (niestety, aby w nim ruszyć windows-a też jest potrzebna licencja windows-a 7) i do niego wgrać SINUTRAIN-a. Proszę się skontaktować na priv

Tyle mogę pomóc, pozdrawiam
Technologia CNC od 1979r.
Programowanie technologiczne
SINUMERIK Operate

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”