Dziwny problem z 810D w w 635v eco

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
Daevoan
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 19
Rejestracja: 04 gru 2011, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Dziwny problem z 810D w w 635v eco

#1

Post napisał: Daevoan » 15 lis 2014, 12:42

Witajcie,

Chodzi o frezarkę DMG DMC 635v Eco ze sterowaniem 810D + Shopmill

Maszyna, o której mowa miała wczoraj wymieniany liniał osi Y, serwisant poskładał ją, uruchomił 2-3 razy i bez problemu można było działać. Potem aż do końca drugiej zmiany były wykonywane różne detale - również bez problemów.

Dziś rano, kiedy próbowałem ją uruchomić i wpisać cokolwiek np. w MDI - pokazał się napis "no data input access". Zauważyłem też, że kluczyk pali się na kolor szary, a pamiętam, że kiedyś był czerwony. Pytałem czy ktoś zmieniał poziom zabezpieczeń - nikt tego nie ruszał. Próbowałem znaleźć dojście do ustawiania poziomu zabezpieczeń - zarówno w trybie ISO jak i Shopmill - nic takiego nie znalazłem. Maszyna ma tylko jeden kluczyk fizyczny, i był zawsze ustawiony na cyfrę 0. Teraz też tak jest, a mimo to ewidentnie jest aktywny inny poziom zabezpieczeń.

Maszyna jeździ w osiach, zmienia narzędzie (tylko w ekranie shopmill'a T,S,M), można ustawić zero 0, uruchomić program w trynie auto i tyle. Żadnej edycji programów. tworzenia nowych, ciągle napis "access denied" "write-access denied" albo "no data input access".

Ktoś ma w ogóle pomysł gdzie jest schowane ustawienie poziomu zabezpieczeń na tym sterowniku albo co to może innego być?

Będę wdzięczny za pomysły.



Tagi:


BIP_labaz
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 65
Rejestracja: 21 lut 2011, 16:47
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#2

Post napisał: BIP_labaz » 16 lis 2014, 21:31

Witam

Kluczyk w pozycji 0 jest najniższym poziomem zabezpieczeń więc wszystko jest OK.
Operator ma ograniczone uprawnienia prawie do zera.

Przekręć kluczyk w kolejne pozycje lub zaloguj się hasłem bezpośrednio do systemu.
Wtedy sprawdź co się dzieje i jakie są uprawnienia.

Być może serwisant po prostu się wylogował.

Pozdrawiam
Rząd wciąż chce naszego dobra, a nam zostało go już tak niewiele.

Nie pytaj co rząd może dla ciebie zrobić, pytaj czy mógłby tego nie robić.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”