Sinumeric 810t ( ORD 1 PLC STOP)

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
igaswaski
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 8
Posty: 28
Rejestracja: 05 gru 2013, 22:08
Lokalizacja: Gdańsk, Kościerzyna

Sinumeric 810t ( ORD 1 PLC STOP)

#1

Post napisał: igaswaski » 18 lip 2014, 10:47

Witam
Mam poważny problem
Bawiłem się w trybie serwisowym na sinumericu 810t ( Chciałem pozmieniać bity odpowiedzialne za transmisję.)Jednak pochodziłem po menu i wcisnołem przycisk Load PLC, pojawił się ptaszek. Zresetowałem maszynę i teraz pojawia się błąd (ORD 1 PLC Stop ). Rozumiem że straciłem pamięć sterownika PLC. Myślałem że po wejściu w tryb serwisowy trzeba od nowa załadować ustawienia. Pytanie moje to co mogę teraz zrobić ? Nie posiadam kopi zapasowych ( PCP, PCA itp ).
Maszyna to tokarka TUR 50 CNC-N). ( chodzi o podmianę plików ) Może ma ktoś te pliki i chętnie by się podzielił, będę bardzo wdzięczny. Dzięki
Pozdrawiam



Tagi:


Autor tematu
igaswaski
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 8
Posty: 28
Rejestracja: 05 gru 2013, 22:08
Lokalizacja: Gdańsk, Kościerzyna

#2

Post napisał: igaswaski » 20 lip 2014, 14:03

Witam
Maszyna posiada sterowanie Sinumeric 810TE GA1 ( Nie wiem czy to to samo co 810t)
Wczoraj udało mi się skomunikować z maszyną i przesłać na laptopa pliki TEA1, TEA2, PCP, ASM.
Próbowałem wgrać ponownie dane zgodnie z jednym z poradników tj.czyszczenie wszystkiego- restart- bity transmisji-wgrywanie Tea1,Tea2 ( na monitorze w datatype pojawia sie napis) Następnie znowu Clear PLC, Clear Flags, restart ( o dziwo teraz w jog nie ma zapalonej ikonki blędu. tj " ? " ). Wgrywanie PCP- restart. Na monitorze komunikat " 2000 Ord 1 Emergency stop ).

Czy zrobiłem coś nie tak, czy czegoś może jeszcze nie zrobiłem ( Czy trzeba ustawiać zakres osi, enkodery, wrzeciono aby zniknął alarm)

1.Czy aby zaprogramować PLC to bateria powinna być sprawna ( tj wskazywać minimalne napięcie ). Jakie napięcie powinno wynosić ?
2.Czy napięcie baterii sprawdza się z tyłu panelu operatorskiego na dwóch otworach ( czarny i czerwony, nr 1 na poniższym zdjęciu. ) Mierzyłem wartość napiecia na tych otworach i wynosi poniżej 0,1V dla wyłączonej i powyżej ( około 0,14V) dla włączonej maszyny.

3.Czy nr 2 na poniższym zdjęciu to jest własnie bateria, którą należy wymienić ? Jeśli nie to mniej więcje w którym miejscu ta bateria się znajduję.
4. Baterię wymieniać przy załączonym zasilaniu czy odłączonym ?
5. Co z plikiem ASM ? Trzeba również go wgrywać na maszynę ( ponad 200kB).

Dodam, że podczas uruchamiania maszyny dioda NC faults zamiga 2 razy i potem już się nie pali. ( Nr 3 na zdjęciu)
Obrazek

Czekam na wszelką pomoc w związku z moimi pytaniami. Jeśli zna ktoś miejsce gdzie można kupić nową baterię bo tej maszyny to również bardzo bym prosił o udzielenie informacji.
Pozdrawiam


Autor tematu
igaswaski
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 8
Posty: 28
Rejestracja: 05 gru 2013, 22:08
Lokalizacja: Gdańsk, Kościerzyna

#3

Post napisał: igaswaski » 25 lip 2014, 19:54

Witam
.Podobno do zaprogramowania sterownika potrzebny jest specjalny programator producenta. Politechnika ( dawny właściciel) wymontowywała sterownik z maszyny i wysyłała do Wrocławia gdzie jeden z serwisantów programował sterownik a następnie odsyłał. Czy mógłby ktoś to zdementować >? Czy coś zmieniło się w tej sprawie ? ( Trochę lat upłyneło ) Rozumiem , że aby zaprogramować sterowni po Rs232 to trzeba mieć plik %PCP a jak nie mamy tego pliku to poprzez programator tak ? Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.
( Jeśli powiedziałem coś głupiego to wybaczcie, to tylko moje luźne
przemyślenia :mrgreen:)
Dzięki, Andrzej
Ostatnio zmieniony 30 lip 2014, 15:44 przez igaswaski, łącznie zmieniany 1 raz.


zbiggr
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 51
Rejestracja: 08 lip 2009, 22:06
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

#4

Post napisał: zbiggr » 28 lip 2014, 19:42

Witam.
We wcześniejszym poście kolega napisał, że producentem maszyny jest FAT we Wrocławiu.
Ta firma istnieje do dziś i proponowałbym tam poszukać pomocy. Być może mają jeszcze dokumentację od tego modelu maszyny ( a może nawet od tego konkretnego egzemplarza )włącznie z programem PLC. Innym wyjściem jest znalezienie identycznej maszyny i zgranie PLC.
Jeśli chodzi o zdjęcia: z numerem 2 to bateria, albo raczej akumulatorek ( chyba żadna bateria nie wytrzymałaby kilka lat pracy ), musi być sprawna, trzeba wyciągnąć i zmierzyć na włączonej maszynie powinno być 3,6 V. Wyjęcie na wyłączonej maszynie lub wyczerpanie baterii skutkuje najczęściej ponowną instalacją PLC. W przypadku problemów z zakupem można zastąpić płaską baterią 4,5 V. Sposób sprawdzony na sinumeric 810M, markowa bateria wytrzymuje nawet do roku.


Autor tematu
igaswaski
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 8
Posty: 28
Rejestracja: 05 gru 2013, 22:08
Lokalizacja: Gdańsk, Kościerzyna

#5

Post napisał: igaswaski » 29 lip 2014, 15:18

Obecnie FAT ma 3 tygodniowy urlop więc nie pomogą obecnie Moja tokarka to TUR 50 CNC-N, jednak kiedyś była to TUR 50 CNC ( uległa pewnej modyfikacjii. ) Mam dostęp do tokarek TUR 50 CNC ale nie wiem jakie sterowanie ( Jutro będę miał DTR ). Czy sterowanie również powinno być takie same czy wystarczy że modele są te same.
Modyfikacja polegała na dodaniu nagniataka ( 4 elektrozawory i jedno przełącznik trybu pracy). Studiując DTR wnioskuję że jeżeli korzystam z toczenia ( nagniatak to niewypał ) to Program PLC z Tur 50 cnc będzie działał. ( 4 elektrozawory są podłączone pod wejścia/wyjścia PLC ale nie są uwzględniane w programie PLC ). Porównam schematy podłączenia PLC.
Kolejna modyfikacja to dodanie głowicy pomiarowej LP2 do pomiarów. ( Nie dostaliśmy do niej sondy i tak naprawdę nie korzystamy z tego). Zobaczymy czy mój Tur pokłóci się z oprogramowaniem z innego TURA.
Dzięki. Andrzej


CNC-Bogi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 446
Rejestracja: 29 sie 2010, 15:20
Lokalizacja: Dolny Śląsk

#6

Post napisał: CNC-Bogi » 01 sie 2014, 15:37

Ta tokarka została zbudowana w konfiguracji na specjalne zamówienie, które decydowało o zakupie. A który PLC będzie teraz najbardziej do niej pasował, zależy od konfiguracji jej hardware'u.
1. Czy ma ona dwa 4-poz. imaki narzędziowe (hydraul.), czy głowicę 12-poz. (bulg. PΓ-100, może Duplomatic)?
2. Jakie ma servonapędy X,Z (Simodrive, APENA)?
3. Jaki regulator silnika głównego DC (Stromacon, KEMPOC, SIMOREG, może DMO-090 :oops: )? Ile tu wariantów konfiguracji na początek?
Od tego należało zacząć (# Elektroplaene:), przed poszukiwaniem PLC do tego TURa CNC..
Wystarczy różnica jednego sygnału, jednego bitu, zaprzeczenia sygnału, by dopasowywany PLC nie funkcjonował (a skąd będziesz wiedział dlaczego "nie chodzi"?).
Taki problem z "ukompatybilnieniem", konfiguracyjnie najbardziej zbliżonego PLC, najszybciej rozwiązuje się bezpośrednio na tokarce.
- - - - - -
P.S. Otwory "czerwony i czarny" nad baterią 5Ah służą do podłączenia do podłączenia zewnętrznego zasilania +5V na czas wymiany baterii (nigdy z nich nie korzystałem, gdyż baterię wymienia się przy CNC załączonym do sieci, po czem przyciskiem "Quittung" kasuje się błąd "Batterie Fehler" na ekranie monitora. Zapraszam na szkolenie... :idea:


Autor tematu
igaswaski
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 8
Posty: 28
Rejestracja: 05 gru 2013, 22:08
Lokalizacja: Gdańsk, Kościerzyna

#7

Post napisał: igaswaski » 01 sie 2014, 21:32

Witam
A więc dostałem dtr elektryczną od tokarki TUR 50 CNC z tym samym sterowaniem ( Sinumerik 810TE GA1) oraz Back-up PLC ( %TEA1, %TEA2, %PCP , %TOA , %ZOA)
I tak porównałem obie DTR od mojej maszyny i 50 CNC ( w mojej dtrce i tak wiekszość kartek jest od Tura 50 cnc). Różnica jest w miejscu, gdzie jest długopisem dopisane do modułu M01 4 sygnał jeden sygnał od przełącznika trybu pracy.Reszta taka sama. Odpowiadam na pytania.
1. U mnie jest PF 100x, taki sam jest w TUR 50 CNC od którego mam dane.
2.U mnie jest DPM-56-ZF-4,K-7716 , w drugiej tokarce identyczny.Regulator tyrystorowy APENA
3.Silniki wrzeciona identyczne jednak regulatory już nie. U mnie jest napisane tak:
RA2625 6DV57 65A; 24kW producent Siemens RFN a w drugiej CHA 080.3CE producent STROMAG Austria. Niefajnie
W tym tygodniu zrobię podmiankę ( Nie ma mnie obecnie przy maszynie ) i zobaczę czy zadziała. Jeszcze jest sprawa związana z tym że u mnie jest zamontowana głowica pomiarowa i nie wiadomo czy przez to PLC zadziała. Z nagniatarki nie będę korzystał ale nie wiem czy będę musiał odłączyć fizycznie przewody od sterownika.
CNC-Bogi, czy wiesz może czy ta maszyna jest jedyną w swoim rodzaju, czy możliwe że jest jeszcze jakiś egzemplarz ?
Dzięki, Andrzej
Ostatnio zmieniony 03 sie 2014, 19:55 przez igaswaski, łącznie zmieniany 1 raz.


knoch
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 02 sie 2014, 10:22
Lokalizacja: Ełk

Re: Sinumeric 810t ( ORD 1 PLC STOP)

#8

Post napisał: knoch » 02 sie 2014, 11:12

Witam serdecznie!
Ja również mam taki sam błąd w tokarce. Dopiero ją kupiłem i oczywiście wykasowałem PLC1. Oprogramowanie Sinummerik 810 T-E. Mam do niej oprogramowanie. Jeżeli Przyda się tobie mogę je udostępnić. Proszę tylko o pomoc, instrukcję wgrania oprogramowania do mojej tokarki.Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
j23


Autor tematu
igaswaski
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 8
Posty: 28
Rejestracja: 05 gru 2013, 22:08
Lokalizacja: Gdańsk, Kościerzyna

#9

Post napisał: igaswaski » 02 sie 2014, 17:04

Witam
Nie chcę się wymądrzać ale spróbuję Tobie pomóc ale najpierw kilka pytań.
Dlaczego wykasowałeś PLC ? Przypadkowo tak jak Ja :mrgreen: czy może od razu jak uruchomiłeś maszynę to był ten komunikat ? Jeśli tak skontaktuj się ze sprzedawcą. Do maszyny postałeś jakiś nośnik informacji z plikami skoro mówisz, że masz oprogramowanie. ( Zakładam że skoro nie umiesz wgrać oprogramowania to również go nie zgrałeś z maszyny )
Przyznam się, że Ja osobiście nie zrobiłem jeszcze poprawnego Back-upu ( Tzn skopiowałem dane z maszyny ale już po wystąpieniu błędu więc miałem pliki domyślne które próbowałem wgrać z marnym skutkiem )
Co do poradników jeśli chodzi o poprawne wykonanie Back-upu to jęst tego trochę w tym dziale. ( Sinumerik ) Spróbuj poszukać a jak Ci się nie uda to podeślę Ci linki.
P.S. Jeśli rzeczywiście posiadasz kopie oprogramowania to masz wygraną sprawę i naprawisz maszynę sam.


CNC-Bogi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 446
Rejestracja: 29 sie 2010, 15:20
Lokalizacja: Dolny Śląsk

#10

Post napisał: CNC-Bogi » 04 sie 2014, 12:23

Tak, ten model TUR-50CNC-N był tylko jeden, pomyślany dla Polit. Gdańskiej.
CNC Sinumerik 810T (TE był modelem "East" zbudowanym wg ograniczeń exportowych COCOM, przeznaczony dla
"wschodnich" krajów "demokratycznych" b.RWPG), zawiera w sobie (jako 'slave') sterownik SIMATIC S5-101U.
Wpis, wypis, zmiany w PLC odbywają się wg reguł dla SIMATIC-ów ver.>100.
25-letnia maszyna używana wymaga przeglądu podzespołów oraz korekty danych maszynowych (dryfty, kompensacja osiowych luzów zwrotnych, dynamika osi posuwowych, itd.), wielu regulacji i sprawdzeń, celem zapewnienia jej dalszej niezawodnej exploatacji.
Kryterium: maszyna już chodzi to za mało. Przecież PLC i dane maszynowe były ustalane dla maszyny fabrycznie nowej.
Jako ex-serviceman producenta FAT W-w (1977-1994), staram się polepszać jej parametry ile można.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”