Wyświetlanie aktualnego zera narzędzia

Dyskusje na temat systemu Sinumerik
Awatar użytkownika

Autor tematu
viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

Wyświetlanie aktualnego zera narzędzia

#1

Post napisał: viper » 16 mar 2014, 13:33

Witam. Uczę sie na nowej tokarce w zakłądzie na sys. sinumerik 840C. Nie moge poradzić sobie z wyświetlaniem AKTUALNEGO ZERA NA WYŚWIETLACZU. Maszyna wyświetla zero maszynowe a nie to zero które ustawiłem sobie na czole detalu. W innych sterowaniach wystarczyło tylko wywołać narzędzie z np. T0101 i od razu na wyświetlaczy pojawiała sie aktualna pozycja dla danego narzędzia. Czy ktoś z szanownych forumowiczów wie gdzie wejść i co nacisnąć?



Tagi:


darek68
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 06 lis 2013, 20:17
Lokalizacja: śląskie

#2

Post napisał: darek68 » 19 mar 2014, 10:05

Hej.
Pod monitorem jest przycisk "MACHINE". Po jego wciśnięciu przejdziesz hm...tak jakby do panelu głównego.
Na monitorze w prawym dolnym rogu ( na pasku zadań) jest ikona (softka) "WKS" - co oznacza że, po jej wciśnięciu wyświetlą Ci się współrzędne gdzie, zero jest ustawione na detalu (WKS -od niemieckiego WERKZEUG czyli narzędzie). Po jej wciśnięciu softka zmieni się na "MKS" co oznacza współrzędne maszynowe. Po jej wciśnięciu wyświetlą ci się znowu współrzędne maszynowe i softka zmieni się na "WKS". Itak w koło. :wink:

Awatar użytkownika

Autor tematu
viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: viper » 22 mar 2014, 15:33

hej Darek68

Dziekuje za opisanie mojego problemu. Wiesz niestety nie mam "WKS" :roll: W poniedziałek beda u mnie panowie od napraw CNC i ustawiania, przy okazji popatrzą co trzeba jej wcisnąc żeby zagadała. Przekaże im jeszcze Twoją wiadomość.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”