Sinumerik 840d sl Brak programów z pamięci NCU

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
truman34
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 04 wrz 2013, 23:14
Lokalizacja: Polska

Sinumerik 840d sl Brak programów z pamięci NCU

#1

Post napisał: truman34 » 04 wrz 2013, 23:43

Witam, mam problem z sinumerikiem 840d sl w maszynie do hartowania indukcyjnego. Sterowanie to PCU 50.3 -c id 130310

Mianowicie wszystkie programy załadowane z dysku do pamięci ncu ok 30 zniknęły i nie ma ich nawet na dysku w Programach detali. Maszyna została normalnie wyłączona i na drugi dzień po uruchomieniu pamięć NCU była pusta i brakowało właśnie tych programów. Ponoć simens odpisał ze gdzieś powinny znajdować się te programy na dysku ale nie wiem gdzie ich szukać. Miał ktoś podobny problem ?

I jeszcze jeden problem mam że razem ze zniknięciem programów z pamięci nie mogę ruszać osiami jest błąd uruchomienia osi. Znalazłem opis błędów ale nie wiem jak wprowadzić tą 1 żeby skasować ten błąd.

A co najlepsze to że wcześniej miałem osie X11 , Z11 , C11 a teraz pokazuje mi X, Y, Z. Oś Y jest na korbkę także w programie nigdy jej nie było. Także nie pokazuje aktualnych wartości tych osi tylko same zera.


Dla zobrazowania problemu wrzuciłem zdjęcia.
Takie małe pytanko na marginesie bo na pulpicie mam wyjście usb można zrobić przez nie kopie zapasową samych programów ? bo gdzieś czytałem że to tylko wejście do klawiatury albo myszki.

będę wdzięczny za każdą opowiedz.
Załączniki
IMG_0438.JPG
IMG_0438.JPG (35.56 KiB) Przejrzano 1562 razy
IMG_0439.JPG
IMG_0439.JPG (43.04 KiB) Przejrzano 1567 razy
IMG_0442.JPG
IMG_0442.JPG (30.33 KiB) Przejrzano 1651 razy



Tagi:


BIP_labaz
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 65
Rejestracja: 21 lut 2011, 16:47
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#2

Post napisał: BIP_labaz » 05 wrz 2013, 15:15

Cześć

Nie chciałbym być złym prorokiem ale wygląda że masz skasowana cała pamięć konfiguracji maszyny.
Potrzebna jest dokładna diagnostyka co się stało.

Mam nadzieje że masz gdzieś pełna kopię danych maszynowych i PLC, bo jak nie to musisz się zwrócić do producenta żeby je dostarczył.


Pozdrawiam
Rząd wciąż chce naszego dobra, a nam zostało go już tak niewiele.

Nie pytaj co rząd może dla ciebie zrobić, pytaj czy mógłby tego nie robić.


Autor tematu
truman34
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 04 wrz 2013, 23:14
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: truman34 » 05 wrz 2013, 23:05

Problem prawie rozwiązany został wgrany program z ustawieniami wszystkimi, czyli się potwierdziły twoje słowa. I już chyba nie odzyskam tych parunastu programów co zniknęły nigdzie nie mogę ich z naleźć na dysku.

Druga sprawa to gniazdo USB z przodu pulpitu pozwala spokojnie skopiować wszystkie programy jakie są na dysku.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”