Sinumerik 802d SI

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
Dareks13
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 15
Rejestracja: 26 sty 2007, 08:05
Lokalizacja: Świebodzin

Sinumerik 802d SI

#1

Post napisał: Dareks13 » 04 lut 2013, 13:45

Witam. Pracuje obecnie nad uchwytem tokarskim w chińskiej tokarce z Snumerik 802d si.
Wszystko było by dobrze gdyby właściciel zamówił uchwyt na taka sama ilość narzędzi czyli 4.
Ale niestety zamówił uchwyt na 6 narzędzi . Wydaje mi się że przeczytałem wszystko co znalazłem i nigdzie nie widziałem informacji w jaki sposób dodać kolejne narzędzie i czujnik zatrzaśnięcia narzędzi . Bardzo proszę o pomoc o wskazanie drogi lub jakąś podpowiedz.

Pozdrawiam Darek

[ Dodano: 2013-02-04, 20:38 ]
Chyba źle sformowałem pytanie
Każde narzędzie jest odpytywane przez czujnik i sygnał jest wysyłany na kartę peryferii nazwy karty nie pamiętam. Z karty idą na złącze X333 i cztery które były są podłączone do wejść i8.4 do i8.7 .
I tu moje pytanie gdzie mam podłączyć pozostałe dwa narzędzia oraz czujnik pozycji zatrzaśnięty magazynek.



Tagi:


CIT_SIM
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 28 lut 2013, 23:21
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: CIT_SIM » 28 lut 2013, 23:42

Zdecyduj się. Uchyt to trzyma detal obrabiany we wrzecionie, tobie chyba chodzi o głowicę narzedzioa. Sygnały do i ze sterowania i tak musisz w jakiś sposób obrobić w programie PLC. A jeśli dopasowujesz sie do jakiegoś istniejacego PLC to nie wiadomo, czy jego autor przewidział tyle i takich sygnałów. Więc trafienie w jakieś gotowe wejścia w niewiadomym PLC, w niewiadomej maszynie to jest lepsze od LOTTO. Troche mało danych nam dajesz...
Niemal wszystko da się naprawić, niemal...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”