SHOPMILL dosów narzedzia posuwem roboczym

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
malpa500000
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 483
Rejestracja: 25 kwie 2010, 22:49
Lokalizacja: rwlk

SHOPMILL dosów narzedzia posuwem roboczym

#1

Post napisał: malpa500000 » 24 wrz 2012, 19:22

witam mam do wytoczenia otwór fi50 i pasuje mi zeby dosuw byl posuwem roboczym a nie szybkim czy jest taka mozliwosc dodam ze tocze z cyklu toczenie a nie toczenie z konturu Mogł by ktos pokazac przykład toczenia otworu z funkcji toczenie z konturu bo wywala mi szereg bledów podczas programowania...



Tagi:

Awatar użytkownika

janale
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 101
Rejestracja: 25 lis 2004, 13:22
Lokalizacja: Bialystok

#2

Post napisał: janale » 24 wrz 2012, 23:16

Witam
malpa500000 pisze: wywala mi szereg bledów podczas programowania
Jakie to są błędy?
Pozdrawiam
Technologia CNC od 1979r.
Programowanie technologiczne
SINUMERIK Operate


Autor tematu
malpa500000
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 483
Rejestracja: 25 kwie 2010, 22:49
Lokalizacja: rwlk

#3

Post napisał: malpa500000 » 27 wrz 2012, 20:29

Witam , wiec tak to co napisałem to na szybkiego teraz przejdźmy do rzeczy problem jest bardzo prosty wydaje mi się tylko ze ja nie wiem jak go rozwiązać ale na pewno rozjaśniło by mi podanie jakiegoś przykładu miedzy innymi np. na ten detal (ZAMIESZCZAM RYSUNEK PRZYKŁADOWY) chodzi mi o wykonanie w shopturnie tego otworu fi 50 z pomocą wytaczaka półfabrykat to wypalony kształt dekla z naddatkiem +2 na strone z zwykłej blachy palony laserem. i problem miałem taki ze chciałem podjechać wiertłem fi20 118st to sie udało i później ciach wytaczakiem płytka około 75st i tutaj pojawił sie problem bo w toczeniu z konturu wywalało mi błedy o płaszczyźnie wycofania (podejrzewam ze zle ustawiłem dane o połfabrykacie ) później zrobiłem za pomocą cyklu wytaczania i poszło ale wytaczaak wchodził mi z posuwem szybkim w materiał i uwalało automatycznie płytke... Problem rozwiązałem tak że podjezdzałem dwupiurkiem zamiast wiertłem i wtedy miałem miejsce żeby wytaczak mi nie kolidował.. kolego zrób jakiś prosty przykład na wtaczanie otworu w pełnym materiał choćby po wiertle. chciał bym rozwiązać ten problem bo podoba mi sie shopturn a nie chce mi sie latać z komputerem i generować w camie takich prostych rzeczy.. A jeszcze jedno swego czasu chciałem zainstalować sinutraina na windows 7 i nie poszło masz moze jakas wersje pod win7>?
rysunek

Awatar użytkownika

janale
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 101
Rejestracja: 25 lis 2004, 13:22
Lokalizacja: Bialystok

#4

Post napisał: janale » 27 wrz 2012, 22:27

Witam,
malpa500000 pisze: A jeszcze jedno swego czasu chciałem zainstalować sinutraina na windows 7 i nie poszło masz moze jakas wersje pod win7>?
info na ten temat można znaleźć w https://www.cnc.info.pl/topics69/sinutr ... 839,20.htm .
malpa500000 pisze: kolego zrób jakiś prosty przykład na wtaczanie otworu w pełnym materiał choćby po wiertle. chciał bym rozwiązać ten problem bo podoba mi sie shopturn a nie chce mi sie latać z komputerem i generować w camie takich prostych rzeczy..
Jeżeli chodzi o przykład do rozważenia/podejrzenia proponuję przykład EXAMPLE4 i EXAMPLE4_2, załączonego do programów przykładowych SINUTRAIN for SINUMERIK OPERATE ver 4.4 ed. 2. Tam jest dokładnie pokazany przypadek Kolegi. Z mojej strony chciałbym zwrócić uwagę na parametr Xri w nagłówku programu ShopTurn. Dla materiału pełnego, zadeklarowanego w nagłówku, musi to być wartość X powrotu wytaczaka - minimalna, podana jako wartość absolutna.
malpa500000 pisze: i pasuje mi zeby dosuw byl posuwem roboczym a nie szybkim czy jest taka mozliwosc dodam ze tocze z cyklu toczenie a nie toczenie z konturu
Jeżeli chodzi o posuw szybki przy podejściu, to tu jest założenie, że pierwotnie przed wytaczaniem robione jest planowanie, a później wystarczy 0.5 mm dojścia roboczego do zadeklarowanego początku materiału w Z. Jest to dana maszynowa i właściwie nie do zmiany. Można tu odsunąć na plus w Z kontur wyrobu i w ten sposób wydłużyć przejście robocze w Z.
Pozdrawiam
Technologia CNC od 1979r.
Programowanie technologiczne
SINUMERIK Operate

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”