ShopMill

Dyskusje na temat systemu Sinumerik
Awatar użytkownika

DRAGOO
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 11
Posty: 168
Rejestracja: 17 wrz 2012, 08:59
Lokalizacja: POLSKA

#31

Post napisał: DRAGOO » 28 wrz 2012, 11:16

Zgadzam sie i też nie ......ponieważ pracowałem w różnych już firmach i wiem że nie w każdej jest Cam czy Cad ....Ja mam i Cada i Cama i wiem też że nie mozna wszystkiego zrobić na cyklach maszynowych jak też na Cam-ie ale zostaje na szczęście kod Iso . Mnie chodziło o to że można sobie inaczej poradzić .....nie zrobiłem tego na Cam-ie z tego względu że czekam na postprocesor a robotę trzeba zrobić .



Tagi:

Awatar użytkownika

Autor tematu
nowycrteam
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 108
Rejestracja: 01 sty 2012, 17:55
Lokalizacja: Wodzisław
Kontakt:

#32

Post napisał: nowycrteam » 27 paź 2012, 01:22

Widze że temat się pogłębia,,, Otóż tak jak już pisałem pracuje na sterowaniu sinumerik 810D od nie długiego czasu,,, w przeciągu hmm niecałych 2 tygodni udało mi się dojść w Shop Millu do tego jak gwintować jak obrabiać kieszenie różnego rodzaju itd... powiem tak pisanie ,,z ręki" dużo uczy. Człowiek wie i jest świadomy co maszyna będzie robić a Cad jest jakby nie było potrzebny bo skomplikowanych detali nie da się w przeciągu kilku godzin napisać... niektórych rzeczy nie dało by się w ogóle obrobić... im dłużej pracuje z Shop Millem tym więcej się uczę i odkrywam coraz to więcej nowych opcji no ale nie rezygnuje z normalnego pisania g codami bo bez nich też dużo rzeczy by mi nie wyszło...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

DRAGOO
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 11
Posty: 168
Rejestracja: 17 wrz 2012, 08:59
Lokalizacja: POLSKA

ShopMill a czwarta oś

#33

Post napisał: DRAGOO » 09 lis 2012, 07:09

Witam mam takie pytanie..... czy są jakieś cykle producenta sinumerik 828d shopmill na czwartą oś ????? ponieważ zakupiliśmy czwartą oś obrotową fachowcy zainstalowali a jak zapytałem czy są jakieś cykle żeby frezować lub wiercić na nie to usłyszałem że niema
jak z tym jest??????
TEORIA I PRAKTYKA NIE ZAWSZE IDĄ W PARZE


karolekqazplm
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 56
Rejestracja: 04 mar 2012, 13:57
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

#34

Post napisał: karolekqazplm » 27 lis 2012, 10:59

też używam tej wersji i to prawda, że nie ma cykli na 4-tą oś. najlepiej wygenerować coś w CADzie. Osobiście polecam solidworks np 2003 a potem import do Sprut CAM 7 a tam dodanie przygotówki i całych cykli frezowania, a jest ich masa. :) :cool:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”