sinutrain

Dyskusje na temat systemu Sinumerik
Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#21

Post napisał: gelo » 29 cze 2009, 22:09

Sinutrain jest dziadowsko wrazliwy na parametry grafiki ( mimo ze pod wzgledem graficznym wogole nie zachwyca).
Sproboj kilku trikow opisanych na necie, dotyczacych problemow z ntdll, np tu: http://www.soft-pc.pl/forum/viewtopic.php?f=5&p=2035
Byc moze trzeba ustawic format dziesietny w panelu sterowania -> opcje regionalne i jezykowe -> opcje regionalne -> ustawiasz jezyk angielski amerykanski i w Dostosuj ustawiasz symbo dziesietny jako kropka ".". z tego co pamietam jest to dosc istotne dla sinutrain.
Jesli to nie pomoze to byc moze musisz jednak poprobowac z trickami jak w linku powyzej


>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<

Tagi:


ganzi
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 263
Rejestracja: 18 kwie 2007, 07:35
Lokalizacja: podkarpacie

#22

Post napisał: ganzi » 30 cze 2009, 07:29

gelo pisze:Byc moze trzeba ustawic format dziesietny w panelu sterowania -> opcje regionalne i jezykowe -> opcje regionalne -> ustawiasz jezyk angielski amerykanski i w Dostosuj ustawiasz symbo dziesietny jako kropka ".". z tego co pamietam jest to dosc istotne dla sinutrain.
Takie ustawienia są konieczne, aby program poprawnie funkcjonował! Będą one jednak miały wpływ na działanie innych aplikacji, dlatego najwygodniej zrobić nowe konto z uprawnieniami administratora i w nim dokonać zmian.

Pozdrawiam


arden13
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 07 cze 2009, 21:32
Lokalizacja: monachium

#23

Post napisał: arden13 » 02 lip 2009, 21:52

Witam. Jestem nowy na cnc forum i generalnie moje doświadczenia z maszynami cnc są żadne:((( Piszę akurat w tym dziale bo ostatnia odpowiedź na post pochodzi sprzed paru dni :roll: Mam pytania co do kursów cnc w Polsce bo słyszałem że to tylko 80 godzin..Mieszkam w Niemczech, dziś mam za sobą ostatni egzamin ale kurs trwa 320 godzin toteż jestem zdziwiony tempem nauki...Wkuwania było od cholery, praktycznie codziennie po powrocie ze szkoły siedziałem 3-4 godziny przy kompie. Nie wiem jak w Polsce ale w Gebelsowni nacisk kładą na programowanie - zajęcia praktyczne są bardzo ubogie bo wychodzą z założenia że w zakładzie pracy po góra dwóch tygodniach nawet małpa nauczy się przyciskać odpowiednie klawisze po wcześniejszym wklepaniu programu :wink: Mój zawód wyuczony to co prawda mechanik obróbki skrawaniem ale to było 17 lat temu i nie mieliśmy zajęć na tokarkach czy frezarkach cnc. :sad: Przez ostatnie 1,5 roku pracowałem na pile boehringer hbp 430 ale to w końcu żadna obrabiarka choć automat :roll: Dobra, kończę ten przydługi post - ze szkoły zostały mi symulatory epl 2.2 (tokarka) WinNc Emco (tokarka, frezarka) i właśnie Sinutrain( tokarka, frezarka) Ten ostatni niby demo i pomijając denerwujące komunikaty że to trial licencja nie wygasa :wink: Przepraszam że piszę nie w tym dziale co trzeba ale innego w miarę "świeżego" jeśli chodzi o ostatni post nie znalazłem. :sad: Ewentualny kontakt to : [email protected]
Pozdrawiam.


lolek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 23
Rejestracja: 17 sty 2007, 06:41
Lokalizacja: Polska

#24

Post napisał: lolek » 03 lip 2009, 12:28

Co do sinutrain - działa także bez problemów gdy język jest ustawiony na polski :mrgreen:
Szkolenia z tego co oferuje bielsko-biała.
Programowanie 3x40 godzin - przechodzisz te 3 etapy i jesteś programistą i serwisantem :mrgreen:


dot
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 01 lis 2007, 07:41
Lokalizacja: Poland

#25

Post napisał: dot » 18 lis 2009, 18:26

Czesc, ja tez nie wiedziec co to jest program, ale jak wy przeslac mi pozdprocesor napisac go w 3 sekundy, albo wyslijcie mi fotki tego ogolnie rozmowa na wysokim poziomie, pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”