Błąd PLC w Sinumeriku 805

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
tschaya
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 101
Rejestracja: 10 sie 2004, 23:50
Lokalizacja: Grudzi?dz

Błąd PLC w Sinumeriku 805

#1

Post napisał: tschaya » 09 lut 2007, 20:56

Znajomy kupił centrum ze sterowaniem Sinumerik 805 i niestety po włączeniu, w lewym górnym rogu pojawia się komunikat:
"3 PLC Stop" a sterowania nie można załączyć. Jest na to jakaś rada?



Tagi:


Hag 77
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2007, 04:17
Lokalizacja: Chojnice

#2

Post napisał: Hag 77 » 11 lut 2007, 09:19

Tak , znajdż oprogramowanie sterownika i załaduj do maszyny , mam ten sam problem , ustaw bity w sterowniku dokładnie tak jak przesyłasz z komputera , chodzi o RS , powinno wejść , podaj dokładną nazwe maszyny i sterowania , błąd o jakim piszesz wynika z tego iż sterownik "zgubił " oprogramowanie obsługi maszyny ... chociaż moge sie mylić , wejdź komendą 1111 i sprawdź stan sterownika


Autor tematu
tschaya
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 101
Rejestracja: 10 sie 2004, 23:50
Lokalizacja: Grudzi?dz

#3

Post napisał: tschaya » 11 lut 2007, 14:50

Dzięki za odpowiedź, w poniedziałek to sprawdzę. Mam jeszcze pytanie - bo nie znam tego sterowania - komendę 1111 - mam wprowadziź w menu: Services, kiedy pyta o hasło przy poleceniu inicjacja (o ile czegoś nie pomyliłem - bo piszę z pamięci...) czy tez w innym miejscu?
Dodam jeszcze że w menu Diagnosis (chyba) , przy poleceniu wyświetlenia informacji o stanie PLC - komputer całkowicie się zawiesza. Inne informacje wyświetla.


O to chodziło; po wczytaniu %TEA1, %TEA2 i %SEA - komunikat o PLC zniknął a sterowanie prawie ruszyło. Co prawda maszyna nadal nie stratuje - ale to już chyba z innych przyczyn - czy też powinnienem wczytać coś jeszcze?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”