Strona 1 z 1
SINUMERIK 810T - uchwyt
: 28 sty 2012, 14:28
autor: mar-tools
Witam,
czy wie może ktoś w którym miejscu w SINUMERIKU 810T zmieniamy opcję "otwieranie - zamykanie " uchwytu?
: 29 sty 2012, 23:04
autor: andrjalo
A jaka to tokarka
: 30 sty 2012, 07:50
autor: mdg
mar-tools pisze:czy wie może ktoś w którym miejscu w SINUMERIKU 810T zmieniamy opcję "otwieranie - zamykanie " uchwytu?
Zależy od ustawienia "kluczyka" na pulpicie.
: 30 sty 2012, 09:58
autor: mar-tools
Kluczyk jest tylko jeden i służy do blokady edycji programu.
A co do typu maszyny to nie wiem za wiele. Na maszynie jest napisane" weyler" i nic więcej, dokumentacje jaką mamy to jest od całkiem innej maszyny. Maszyna jest sprawna, wykonuje program zadany tylko mam problem ze zmianą funkcji uchwytu "zamknij -otwórz".
Nie które detale mocujemy na zewnątrz i jest ok, ale niektóre trzeba złapać za otwór i wtedy jest problem.
Na pulpicie nie ma żadnego przycisku dotyczącego tego zacisku.
: 31 sty 2012, 08:20
autor: mdg
mar-tools pisze:Na pulpicie nie ma żadnego przycisku dotyczącego tego zacisku.
A możesz zrobić fotkę pulpitu?
: 31 sty 2012, 15:57
autor: GrzegorzQ
Witam
Zobacz czy nie ma przełącznika przy pompie hydraulki (rozdzielacz). W jednym położeniu uchwyt powinien działać na ściskanie, w drugim na rozciąganie.
: 31 sty 2012, 16:12
autor: mar-tools
na pompie nic nie ma,próbowałem zamienić elektrozawory (końcówki ale nic to nie dało)
: 31 sty 2012, 22:01
autor: andrjalo
Odwrócenie samych elektrozaworów nic nie pomoże. Sygnał z wejść musi sygnalizować kiedy uchwyt jest otwarty a kiedy zamknięty. Musi być opcja w PLC że uchwyt pracuje na zewnątrz lub do wewnątrz i odpowiednio ustawia bity w systemie.
: 01 lut 2012, 08:42
autor: mdg
Na sinumie 840D trzeba zmienić daną R w odp. miejscu, a w 810T mam przycisk. Dlatego chcę abyś wrzucił fotkę pulpitu.
: 01 lut 2012, 11:42
autor: mar-tools
ok, popołudniu wrzucę, bo muszę zmniejszyć zdjęcia bo nie chca przejśc na forum, chyba że mi przeslesz adres e-mail to wysle bezposrednio