alarm nck 400250

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
tomken
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 157
Rejestracja: 02 wrz 2009, 18:49
Lokalizacja: gniezno

alarm nck 400250

#1

Post napisał: tomken » 07 paź 2011, 22:07

witam, jakiś czas temu wywaliło mi na moim sinumeriku 810d alarm jak w temacie, w instrukcji diagnostycznej jest jakieś objaśnienie

http://cadm.zut.edu.pl/pub/sinumerik/in ... tyczna.pdf

niestety jak dla mnie za "grube", ogólnie, maszyna jest na gwarancji i prócz tego, że jej przestój to dużo nie zarobionych pieniążków sytuacja nie jest przerażająca, panowie z firmy, która sprzedała maszynę powiadają, że padła karta nck i koszt naprawy to jakieś 3500euro, a ja się pytam szanownych kolegów czy oni mnie czasem nie ładują w bambuko?
ich cyrk ich małpy, ale maszyna stoi, tzn, maszynę włączam rano, trzy godziny pracuje bez zarzutu, potem alarm 400250 sign of life monitoring nck, i od tej chwili żadna gimnastyka jej nie pomaga, po wyłączeniu nie ma mowy o ponownym uruchomieniu bo dobija jedynie do ekranu "powitalnego" sinumerik 810d i mówi :waith for conecting to nck" lub coś w ten deseń, rozpisałem sie trochę, ale meritum jest takie, że nie wiem czy pan powiedzmy na to Dzidek, który w ramach diagnozy serwisowej (i jego kolega po drugiej stronie słuchawki komóry)mnie odwiedził, ma rację czy nie?o i tyle, pozdrawiam



Tagi:


andrjalo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 724
Rejestracja: 27 lut 2011, 14:15
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: andrjalo » 08 paź 2011, 12:19

Niech pan poda dokładny typ systemu z tabliczki znamionowej


Ryszardjan
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 87
Rejestracja: 21 wrz 2008, 11:37
Lokalizacja: Producent

#3

Post napisał: Ryszardjan » 08 paź 2011, 19:27

Na płycie Sinumerika 810D znajdują się diody diagnostyczne. Sprawdź , które się świecą podczas normalnej pracy , a które po wystąpieniu awarii. Normalnie powinny się świecić 2 zielone na samej górze i czasami po lewej stronie powinna zaświecać się pomarańczowa (komunikacja).
Napisz które się świecą. Może być tak ,że system się "wiesza". Czy na monitorze widzisz wówczas dane maszynowe osie itd? Być może należałoby wgrać program PLC lub przywrócić go za pomocą archiwum (zależnie od MMC lub PCU jakie masz)

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#4

Post napisał: gelo » 12 paź 2011, 23:59

Skoro maszyna jest na gwrancji to na co sie ogladac? Trzeba ich cisnac zeby wymienili lub naprawili co trzeba. NCU to nie jest czesc zuzywajaca sie zatem nie ma mowy o naprawianiu za kase.
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


Autor tematu
tomken
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 157
Rejestracja: 02 wrz 2009, 18:49
Lokalizacja: gniezno

#5

Post napisał: tomken » 20 paź 2011, 23:18

witam i przepraszam, że mimo odzewu tak zamarudziłem, obowiązki nie pozwoliły na wcześniejszą reakcję, jeśli chodzi diody na płycie to przy "normalnym" rozruchu świecą diody tak jak napisał kolega Ryszardjan i wyświetla sie cyfra "6", przy wystąpieniu błędu o którym pisałem, świeci się dodatkowo czerwona dioda oznaczona "sf" z lewej strony a zamiast jakiejkolwiek cyfry wyświetla się jedynie ".", czyli kropka, czasem uda się odpalić maszynę i shop turn się załącza, ale nie można wykonać żadnej operacji, nawet tak prozaicznej jak zmiana trybu z jog na auto, ale zazwyczaj jest tak jak już pisałem w pierwszym poście, jakieś pomysły?
ps mam pcu-20, napęd oczywiście simodrive611, do tego simatic s7-300, napęd wrzeciona vacon nxl


andrjalo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 724
Rejestracja: 27 lut 2011, 14:15
Lokalizacja: Polska

#6

Post napisał: andrjalo » 31 paź 2011, 18:59

Z tego co pan pisze trzeba system postawić na nowo.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”