Sterowanie wolnmi wyjsciami w Sinumerik 808d

Sterowanie wolnymi wyjsciami w Sinumerik 808d

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
philips221
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 115
Rejestracja: 26 maja 2010, 21:25
Lokalizacja: świętokrzyskie

Sterowanie wolnmi wyjsciami w Sinumerik 808d

#1

Post napisał: philips221 » 24 maja 2020, 18:44

Witam Czy ktoś może mi pomóc przy w sterowaniu sygnałów wychodzących wtyczek x 200 oraz x201
w tokarce na Sinumeriku 808D ...Na wtyczce X201 pin 4 oraz 5 jest wolny oraz z wtyczki X200 pin 3 i 9... Nie wiem czy nie musze napisac programu w PLC...Moze ktoś mógłby mi powiedzieć jak to ogarnąć reszta pinów jest używana A to do zacisku wrzeciona hydraulicznego A to do chłodziwa A to do konika hydraulicznego A to do oświetlenia i tak dalej itp mam plik PLC w którym zawarte są wszystkie komendy dzięki którym maszyna używa pozostałych pinów oprócz właśnie tych wymienionych które są wolne. Program ten dostałem od producenta maszyny i wygrałem go zaraz po uruchomieniu jej.Z tego to co wyczytałem na angielskich forach to wtyczka X21 ma 3 piny wchodzące oraz 1 pin wychodzący które nie wymagają pisania PLC , wystarczy prosta komenda , a pozostałe czyli x 200 oraz x201 wymagają użycia płyty CD z Toolpackiem Sinumerika oraz napisania dopisania kilku wierszy dla tych pinow do istniejacego PLC, ktore chce uzywac, tylko że ta płyta kosztuje 200 albo 300 € plus jeszcze czas żeby się naumieć jak to robić. W związku z tym może jest ktoś kto mógłby mi pomóc... płytę użyję raz i nie będzie mi potrzebna potem więc moim zdaniem bez sensu jest wydawanie tylu pieniędzy. Może jest ktoś kto wie jak to ugryźć i czy droga którą opisałem jest prawidłowa żeby wysterować sygnały z tych wtyczek czy może inaczej trzeba to zrobić...
Dzieki



Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”