Problem z symulacja Sinumerik 810D Powerline Tur 560

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
Tielegin
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 85
Rejestracja: 10 kwie 2009, 11:40
Lokalizacja: Wrocław

Problem z symulacja Sinumerik 810D Powerline Tur 560

#1

Post napisał: Tielegin » 15 lut 2011, 13:53

Witam!

Mam problem z symulowaniem programu. Tryb MDA, wybór programu, tryb edycja, symulacja -> przechodzę do symulacji i niestety ciągle mi wyświetla komunikat iż wybrany program nie jest identyczny z symulowanym. I naturalnie sterowanie ma rację, ponieważ chce (sterowanie) symulować jakiś program OSTORE.spf (a nie mój własny wybrany i edtyowany). W trybie MDA nie udaje niestety mi się tego zmienić. W trybie Auto nie mam tego problemu, mogę wykonać symulację rzeczywistą z ruchami maszyny. Nie wiem z czego wynika ta blokada na MDA ? Zgodnie z instrukcja powinno wszystko śmigać.

Jak ktoś ma jakieś ciekawe wskazówki to proszę o pomoc!



Tagi:

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#2

Post napisał: gelo » 17 lut 2011, 07:38

W trybie MDA nie mozesz edytowac programu utworzonego "nie w MDA" :).
Mozesz zachowac kod napisanuy w MDA ( domyslnie jest to Ostore wlasnie).

Tak na marginesie zapytam - czemu nie korzystasz z nakladki ManualTurn? Tam masz wszystko jesli chodzi o programowanie i oczywiscie symylacje.
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


Autor tematu
Tielegin
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 85
Rejestracja: 10 kwie 2009, 11:40
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post napisał: Tielegin » 17 lut 2011, 11:42

Właściwie to jest to program tworzony w MDA. Pisze program następnie zapisuje go korzystając z dostępnej opcji. Tworzony jest program jak pamiętam z rozszerzeniem MPF. Później chce go zasymulować i nie jestem w stanie (chyba, że w trybie Auto). Dziwi mnie strasznie to sterowanie Siemensa. Dlaczego nie ma możliwości wgrania treści programu do MDA ? Gdzieś w którejś instrukcji czytałem, że taka możliwość powinna być (wczytania programu do MDA).

Może inaczej jesteś w stanie mi pomóc -> jak zasymulować program który jest w MDA (został przed chwila napisany) ?

Jeżeli chodzi o tryb pracy to od samego początku pracuje w pełnym trybie CNC. Tryb Manual Turn na maszynie jest bardzo ubogi (pewnie także, ze względu na to iż nie znam za dobrze samego sterowania (nakładki)). I wole samemu pisać programy, a nie korzystać z obrazków.

Niestety nawyki z innych maszyn powoduje iż brak mi cierpliwości do tej tokarki.

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#4

Post napisał: gelo » 17 lut 2011, 19:19

No i tutaj sie mylisz. Chodzi mi o Manual Turn.
Jezeli masz kilka sztuk do wykonania ( czysty program cnc bedzie zawsze lepiej zoptymalizowany) to tylko dzieki ManualTurn napiszesz skomplikowany program bardzo szybko lacznie z symulacja
Uwierz mi ze warto poswiecic troche czasu na opanowanie MT.
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


Autor tematu
Tielegin
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 85
Rejestracja: 10 kwie 2009, 11:40
Lokalizacja: Wrocław

#5

Post napisał: Tielegin » 25 sty 2012, 12:59

W instrukcji jest napisane o możliwości symulacji programu na tokarce przy wyłączonych ruchach maszyny ("można je zablokować z PLC").

Niniejszym proszę o podpowiedzenie jak zablokować ruchy maszyny z PLC aby symulacja nie była równoczesna z ruchami maszyny. Sterowanie to 810 Powerline.


Problem rozwiązany.


barteqkac
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 23 sty 2015, 22:05
Lokalizacja: Radom/Kraków

#6

Post napisał: barteqkac » 12 lut 2015, 19:05

Tielegin pisze:W instrukcji jest napisane o możliwości symulacji programu na tokarce przy wyłączonych ruchach maszyny ("można je zablokować z PLC").

Niniejszym proszę o podpowiedzenie jak zablokować ruchy maszyny z PLC aby symulacja nie była równoczesna z ruchami maszyny. Sterowanie to 810 Powerline.

Proszę o podpowiedź: jak zablokować ruchy maszyny z PLC aby symulacja nie była równoczesna z ruchami maszyny?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”