sinumerik 840 c- sterowanie index c200-4.

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
macromolds
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 15 lis 2009, 14:34
Lokalizacja: mikołów

sinumerik 840 c- sterowanie index c200-4.

#1

Post napisał: macromolds » 03 gru 2009, 12:30

Witam mam problem,
przykład. program trwa okolo 10 minut i w nim pracuje po kolei 8 narzedzi.
proglem polega na tym , jezeli np widze ze w polowie prgramu jakies narzedzie jest polamane , wymieniam go na nowe , ale nie wiem jak go puscic od tego narzedzia.
ja puszczam go od poczatku , ale za to duzo trace czasu.
prosze mi wytlumaczyc ja go puscici z dowolnej linijki.


jeday

Tagi:


Sopelcnc
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 18 cze 2009, 19:56
Lokalizacja: Buchowo

#2

Post napisał: Sopelcnc » 03 gru 2009, 15:06

hej
Pracowałem sporo czasu na SINUMERIKU 840D
Jest taka komenda: gotof kkk kkk:
a wiec przykład:
gotof kkk
L11
N10 G90 G0 G54 X100
N20 G1 G91 X10
N30 G90 X50
kkk:

To nam daje że g kode który jest miedzy komendą "gotof kkk" a komendą "kkk:" jest ominięta wiec np możesz ominąć cały poczatek programu i idziesz do momentu który cie interesuje. Oczywisćie robisz to w edytorze


tomken
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 157
Rejestracja: 02 wrz 2009, 18:49
Lokalizacja: gniezno

#3

Post napisał: tomken » 04 gru 2009, 00:00

w 802d mam funkcje, która nazywa się "szukaj bloku", w edytorze zaznaczam kursorem odpowiedni blok, później klawisz "bez przeliczenia" czy coś w tym stylu i jazda, no ale pewnie na to byś wpadł gdybyś miał też coś takiego

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#4

Post napisał: CNCRob » 04 gru 2009, 18:15

najlatwiej to wyszukaj narzędzie od ktorego chcesz zaczać w edytorze i naciśnij: wykonaj/execute, przerzuci tobie wtedy program bezpośrednio to pracy automatycznej i przeliczy od linijki jaką wybrałeś.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


dareczek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2007, 18:13
Lokalizacja: białystok

#5

Post napisał: dareczek » 09 sty 2010, 17:52

Witam ,pracuję na tokarce NEF 400 Famot-Gildemeister z Pleszewa oprogramowania Simens 3D 840D powerline. Jak pracować przy otwartej osłonie? maszyna ma dwa zamki i krańcówkę a ponoć można przy otwartej osłonie pracować ,odmierzać narzędzia itd skoro pokazuje się komunikat ,,Praca przy otwartej osłonie,, jak ominąć zabezpieczenia ,ponoć można odpowiednią konfiguracją klawiszy ja niestety nie byłem na szkoleniu jeśli można proszę o pomoc.

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#6

Post napisał: CNCRob » 09 sty 2010, 18:20

nie masz przycisku zgody na pulpicie?
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


tomken
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 157
Rejestracja: 02 wrz 2009, 18:49
Lokalizacja: gniezno

#7

Post napisał: tomken » 09 sty 2010, 18:29

jeśli masz kluczyk odpowiedzialny za zdjęcie blokady osłony to w trybie pracy jog zamykasz osłonę uruchamiasz obroty obracasz głowicę na narzędzie, którego pomiaru chcesz dokonać, odbezpieczasz osłonę kluczykiem i wtedy można ją otworzyć, jeśli chcesz pracować na otwartej osłonie w auto to najłatwiej i jednocześnie najniebezpieczniej i nie zgodnie z bhp zabezpieczyć krańcówkę by miała odczyt jak na zamkniętej osłonie, mam inną maszynę więc u Ciebie może być inaczej, jak wspomniałem nie radzę tak kombinować bo to nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem


zibi170
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 43
Rejestracja: 25 wrz 2007, 09:16
Lokalizacja: Swarzędz

#8

Post napisał: zibi170 » 02 mar 2010, 20:59

Przyłączam się do odpowiedzi kolegi wyżej:) bezpieczne nie jest i niezgodne z BHP ale jak to mówią ,po to są przepisy ,żeby je omijać.U mnie jak nawaliła ta krąńcówka od zamykania drzwi stale miałem komunikat o otwartych dzwiach i nie szło nic robić ,więc wezwałem elektronika ,który tak na szybo zmostkował kable,tak że maszyna widzi stale dzrzi zamknięte.Jeżeli nie domknę ich do końca to mogę w każdej chwili otworzyć ,co bezpieczne nie jest !!! ale jak domknę do końca to już potem nie można otworzyć bo trzyma zapadka .I tak to już zostało do dziś...i pracuje się wygodniej...
zibi


artur235
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 271
Rejestracja: 09 lut 2010, 19:40
Lokalizacja: SE

#9

Post napisał: artur235 » 06 mar 2010, 10:54

zibi170 pisze:I tak to już zostało do dziś...i pracuje się wygodniej...
Do czasu ... .
Później wszyscy umyją ręce i najbardziej dostanie się temu kto najmniej jest winny (lub i tak już ucierpiał).
Osłony docenia się po fakcie (o ile jeszcze jest się w stanie).


roberta
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 102
Rejestracja: 17 lip 2008, 20:08
Lokalizacja: melcie

#10

Post napisał: roberta » 10 mar 2010, 20:51

witam wygląda to tak pobierasz narzędzie z którego zaczynasz następnie przycisk pod ekranem 'SZUKANIE BLOKU' musisz mieć widoczny aktualny program( jeśli niema przewijasz pionowymi- poziomy programu ,nieraz jest tak że nie ma naszego programu to musimy wystartować od początku programu i zresetować i już powinien być dostępny pod szukanie bloku) szukasz swojego narzędzia ustawiasz na następnym bloku po pobraniu narzędzia czyli blok w którym są wywołane parametry ,pionowy przycisk ;PRZELICZ 'I NA KOŃCU START zapyta się po potwierdzenie i jeszcze raz start -oczywiście wszystko robimy na AUTO

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”