program do PLC

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
fido
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 64
Rejestracja: 05 lip 2005, 20:54
Lokalizacja: Kalisz

program do PLC

#1

Post napisał: fido » 07 sty 2006, 00:32

czy jest jakis program do przegladania PLC sciagnietego z maszyny gdzie jest sinumerik 840 lub podobny sinumerik



Tagi:

Awatar użytkownika

ludas
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 58
Rejestracja: 22 lis 2004, 21:27
Lokalizacja: okolice Poznania

#2

Post napisał: ludas » 07 sty 2006, 09:42

Kiedyś programowałem PLC w MicroWin, była możliwość wgrywania i zgrania programu do/ze sterownika. Niestety nie pamiętam czy można było otwierać pliki z zewnątrz. A tak w ogóle to jaki jest format/rozszerzenie tego pliku i jakim programem został ściągnięty? Jest jeszcze jedna istotna sprawa, nie wiem czy czasem nie ma możliwości zabezpieczenia programu przez producenta (przeciwko edycji i np. późniejszemu kopiowaniu)


Autor tematu
fido
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 64
Rejestracja: 05 lip 2005, 20:54
Lokalizacja: Kalisz

#3

Post napisał: fido » 07 sty 2006, 10:48

ludas pisze:Kiedyś programowałem PLC w MicroWin, była możliwość wgrywania i zgrania programu do/ze sterownika. Niestety nie pamiętam czy można było otwierać pliki z zewnątrz. A tak w ogóle to jaki jest format/rozszerzenie tego pliku i jakim programem został ściągnięty? Jest jeszcze jedna istotna sprawa, nie wiem czy czasem nie ma możliwości zabezpieczenia programu przez producenta (przeciwko edycji i np. późniejszemu kopiowaniu)
do sciagniecia plc uzywam programu pcin lub winpcin a rozszezenie to moge sobie zmieniac

Awatar użytkownika

ludas
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 58
Rejestracja: 22 lis 2004, 21:27
Lokalizacja: okolice Poznania

#4

Post napisał: ludas » 07 sty 2006, 13:24

fido pisze:...rozszezenie to moge sobie zmieniac
No tak, ale format pliku pozostanie niezmieniony. Nie wiem czy przed wysłaniem do sterownika program jest kompilowany, czy wgywany jako swego rodzaju skrypt. A sprawdzałeś co widać w notatniku? Może nic nie trzeba robić... :roll:


Autor tematu
fido
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 64
Rejestracja: 05 lip 2005, 20:54
Lokalizacja: Kalisz

#5

Post napisał: fido » 07 sty 2006, 19:04

ludas pisze:
fido pisze:...rozszezenie to moge sobie zmieniac
No tak, ale format pliku pozostanie niezmieniony. Nie wiem czy przed wysłaniem do sterownika program jest kompilowany, czy wgywany jako swego rodzaju skrypt. A sprawdzałeś co widać w notatniku? Może nic nie trzeba robić... :roll:
ja poprsotu bum chcial miec taka mozliwosc ze po sciagnieciu i otwarci jakim pragramem bede widzial np plc w formie drzewa lub programu napisanego a w notatniku poprostu pokazuje smieci, moze taki program nie istnieje ?

Awatar użytkownika

ottop
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 346
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

#6

Post napisał: ottop » 08 sty 2006, 12:33

Nie no chyba jednak taki program istnieje. STEP 5 lub 7. Właśnie w tym oprogramowaniu PLC zmienia się w drzewka. Program umożliwia również bezpośrednią zabawę z PLC w maszynie.


Autor tematu
fido
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 64
Rejestracja: 05 lip 2005, 20:54
Lokalizacja: Kalisz

#7

Post napisał: fido » 08 sty 2006, 12:43

ottop pisze:Nie no chyba jednak taki program istnieje. STEP 5 lub 7. Właśnie w tym oprogramowaniu PLC zmienia się w drzewka. Program umożliwia również bezpośrednią zabawę z PLC w maszynie.
mozna ten program jakos zdobyc

Awatar użytkownika

chomikaaa
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 988
Rejestracja: 19 cze 2004, 23:22
Lokalizacja: lodz

#8

Post napisał: chomikaaa » 08 sty 2006, 14:10

sprboj zainstalowac ifix3.5 FANUC jest wersja studencka byc moze w nim bedziesz mogl cos zrobic jest to system scada obsugujacy plc w plc nie ma takowych schematow drzewka tylko drabinkowe stosuje sie je jako jedna z opcji programowania plc mozna tez w jezdyku zblizowny do asm lecz trzeba sie na tym znac systemy scada umozliwiaja zapis odczyt zawartosci pamieci plc oraz podglad w czesie pracy

nie wiem czy wymagana jest do tego dodatkwa karta mialem z tym doczyniania tylka na gotowym stanowisku na laboratirium w szkole a w szczegoly nie wnikalem


Piracik
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 10
Posty: 352
Rejestracja: 15 gru 2005, 12:21
Lokalizacja: Świdwin

#9

Post napisał: Piracik » 30 sty 2006, 17:06

sprobuj programu o nazwie SINUTRAIN. jest to program do nauki sinumerika na komputerze domowym. nie sprawdzalem ale powinien odczytywac programu z maszyny. mowiles ze w notatniku pokazuje smieci? ogolny wyglad programu powinien byc zachowany, te smieci pokazuje tylko tam gdzie masz cykle lub kontury... mam racje?
- Tokarki CNC -
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -


pawza
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 26 lut 2006, 14:51
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#10

Post napisał: pawza » 26 lut 2006, 15:00

Witam!
Żeby dokładnie odpowiedziec na to pytanie trzeba wiedziec jaki to Sinumerik. Jeśli 840C to trzeba pakiet Step5, a jeśli Sinumerik 840D to trzeba Step7.
Dodatkowo trzeba powiedziec, że jeśli program PLC był sciągnięty za pomocą tzw. uruchomienia seryjnego jest on nie edytowalny i nie można go przeglądnc w żaden sposób. Tylko PLC ściągnięte przy pomocy oprogramowania narzędziowego jest do przeglądniecia lub ewentualnej korekcji. Niestety mamy do dyspozycji tylko kod, bez dodadków, czyli nazwy zmiennych czy komentarzy.

[ Dodano: 2006-02-26, 15:02 ]
Acha i jeszcze jedno,
Sinutrain jest tylko do nauki Sinumerika od strony technologicznej, tam nie ma obsługi PLC.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”