tool list - ilosc narzedzi w magazynie

Dyskusje na temat systemu Sinumerik
Awatar użytkownika

Autor tematu
CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

tool list - ilosc narzedzi w magazynie

#1

Post napisał: CNCRob » 22 lut 2009, 23:34

witam. wie ktos ktory parametr trzeba zmienic aby zwiekszyl ilosc narzedzi w liscie z narzedziami? chodzi konkretniej o ShopMill i liste z ktorej lub do ktorej zaladowujemy/rozladowujemy narzedzia. mam teraz mozliwe jedynie 40 pozycji ale kiedys w tokarce na ShopTURN'ie mialem tych miejsc 150 wiec pewnie gdzies to mozna zwiekszyc? teraz gdy chce utworzyc nowe narzedzie to musze jakies wykasowac.


- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.

Tagi:

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1027
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#2

Post napisał: gelo » 23 lut 2009, 07:14

Zeby zmienic ilosc narzedzi w tabeli trzeba przeorganizowac pamiec, a to powoduje ryzyko, ze maszyna sie juz nie obudzi....
Ale skoro juz chcesz sprobowac to trzeba zrobic tak:
1. Zrobic zrzut NCK ( tak, zeby mozna bylo wrocic w razie czego do poczatku)
2. Zmienic dana maszynowa N18082 $MN_MM_NUM_TOOL z 40 na ilosc ktora chcesz miec ( Pamietaj tylko, ze im wiecej przeznaczysz na narzedzia, tym mniej bedzie na programy)
3. W tym momencie wywali sie jakis (jakies) alarmy i to na czerwono ale to olewasz
4. Robimy ponownie zrzut NCK (czyli ze zmieniona wartoscia danej 18082).
5. Robimy restart maszyny ( ja nie robilem i tez bylo dobrze)
6.Ladujemy NCK z punktu 4go
7.Restart maszyny
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<

Awatar użytkownika

Autor tematu
CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#3

Post napisał: CNCRob » 23 lut 2009, 21:06

troche mnie nastraszyles. szczerze to oprucz zmian w parametrach to jeszcze sie nie bawilem w wgrywanie NCK. poza tym maszyna jest miesieczna i na gwarancji wiec sadze, ze niesie to za soba ryzyko utraty gwarancji? chyba sobie narazie odpuszcze jesli nie znajde innego sposobu lub przekonam producenta do zgody na to lub przyjazdu i zmiany tego.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1027
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#4

Post napisał: gelo » 24 lut 2009, 06:10

Skoro maszyna jest na gwarancji to na bank musisz zaczekac.... Sama procedura nie jest jakas wymyslna ale podczas wgrywania danych zdarzylo mi sie kilka razy, ze transmisja sie rwala. I wtedy trzeba bylo kombinowac a to ze sprzetem a to z parametrami transmisji..etc.

Jak to z nowymi maszynami bywa, zawsze sie cos sie moze popsuc, a wtedy jakby serwis przyjechal mozna ich przycisnac zeby to wzieli na siebie. 0,5 h i bedzie po sprawie.
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<

Awatar użytkownika

Autor tematu
CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#5

Post napisał: CNCRob » 24 lut 2009, 21:04

chyba tak zrobie, bede musial poczekac na serwis. dzieki za porady.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


Ryszardjan
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 87
Rejestracja: 21 wrz 2008, 11:37
Lokalizacja: Producent

#6

Post napisał: Ryszardjan » 26 lut 2009, 19:21

Nie wiem jak jest W ShopMill ,ale jeśli tam jest HMI Advanced to nie ma problemu z kombinowaniem. Trzeba to zrobić dokładnie tak jak napisał Derco z tą różnicą ,że pierwsze wykonane MMCNCPLC.ARC trzeba zgrać na Pendrive'a /ok 150-200MB normalnie/.
Następnie zmienić daną maszynową 18082 i zrobić ponownie archiwum i nie wyłączać maszyny. Podczas zmiany system krzyknie że zmiana danej spowoduje reorganizację pamięci / wiąże się to z utratą danych napędowych które trzba by było konfigurować ponownie/. Po wykonaniu archiwum należy teraz wgrać to utworzone archiwum do systemu.
W trakcie wgrywania system będzie się resetował kilkakrotnie /jest to nrmalne/. Może się również zapytać ,że pewne pliki istnieją i czy je przepisac - należy potwierdzać , az skończy sobie wgrywać archiwum / to jest tzw seryjne uruchamianie/.
Swoją drogą muszę kiedyś spróbować. Myślę ,że wystarczyłoby zrobić tylko NC.ARC.

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1027
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#7

Post napisał: gelo » 26 lut 2009, 19:56

Ryszardjan pisze: Swoją drogą muszę kiedyś spróbować. Myślę ,że wystarczyłoby zrobić tylko NC.ARC.
Ja to robilem kilka razy i zawsze wystarczylo zgrac tylko NCK.ARC.
Oczywiscie jezeli w menu CNC->Services znajduje sie NC CARD - to mozna zrobic zrzut NCK na NC CARD i nie trzeba wtedy kabli i podpinac PC.
Jezeli mamy Winde i USB - to mozna oczywiscie zrzucic na USB

A kto to jest Derco? :mrgreen:
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


Ryszardjan
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 87
Rejestracja: 21 wrz 2008, 11:37
Lokalizacja: Producent

#8

Post napisał: Ryszardjan » 27 lut 2009, 19:59

Przepraszam chodziło o Ciebie Gelo. Jakoś mi tak się skojarzyło i nie sprawdziłem dokładnie kto pisał. Swoja drogą . Może konfigurowałeś Toolmanagement'a? Albo wiesz gdzie znajduje się maszyna z tym oprogramowaniem /centrum frezarskie/? Mój technolog potrzebuje zapoznać się z obsługa.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1027
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#9

Post napisał: gelo » 28 lut 2009, 14:55

:mrgreen:

Niestety nie bawilem sie ShopMillem ( tylko ManulTurn i ShopTurn).
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”