Sterowanie magazynem narzędzi na Sinumeric 802C

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
kmelektro
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 15
Rejestracja: 04 paź 2008, 08:14
Lokalizacja: zduńska wola

Sterowanie magazynem narzędzi na Sinumeric 802C

#1

Post napisał: kmelektro » 18 lut 2009, 07:27

Witam mam problem z napisaniem PLC do sterowania głowicą, a właściwie dwiema na TUR 50 ze sterowanie Sinumeric 802 C. Chodzi o to, że głowica musi się podnieść, obrócić, opaść i wtedy wyłącza się się zawór od obrotu. I to wszystko działa w trybie ręcznym i auto ale co jedno narzędzie. a musi przerzucać w cyklu nawet z narzędzia T1 na T4. Mój problem polega na tym, że nie mogę znaleźć sygnału, który powoduje ponowienie cyklu od początku czyli "reset zaworu od obrotu" to koniec rotacji, który daje początek od nowa, ale to tak nie działa.



Tagi:


tokarz
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 33
Rejestracja: 22 kwie 2008, 20:37
Lokalizacja: wielkopolska

#2

Post napisał: tokarz » 18 lut 2009, 20:08

witam wiem o jakie głowice chodzi z opisu działania wynika że ruch głowicy to cykl nieprzerwany naokoło czyli podn . obrót 90 o opuszcz. podn. itd za każdym opuszczeniem naciska na krancówkę adresu pozycji narzędzia t1 ,t2,t3,t4 jeżeli jest zgodna z programem zatrzymuje dalszy obrót lub niezgodna to obraca dalej aż trafi na zadaną może to coś pomoże pozdrawiam.


Autor tematu
kmelektro
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 15
Rejestracja: 04 paź 2008, 08:14
Lokalizacja: zduńska wola

#3

Post napisał: kmelektro » 21 lut 2009, 09:41

Dzięki za pomoc. Dałem już radę napisać sekwencję PLC. Miałem problem z wyborem magazynu, gdyż pierwszy magazyn obraca narzędziami T1 do T4 o drugi T5 do T8, ale wprowadziłem funkcję M21 jako wybór do obrotu magazynem pierwszym a M22 drugim. Efekt wyszedł taki, że w programie wpisując M21 T3 a następnie np. T2 to szukanie narzędzia trwa w obrębie jednego magazynu a zmieniając na M22 szukanie narzędzia trwa w obrębie drugiego magazynu. Znacznie skraca czas obróbki w przypadku toczenia detalu z dwóch magazynów

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”