Sinumerik 840d

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
Tomasz98
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 09 lis 2020, 17:52

Sinumerik 840d

#1

Post napisał: Tomasz98 » 25 sty 2021, 21:46

Witam. Mam problem na maszynie index c200 z sterowaniem sinumerik 840d. Może wyjaśnie w skrócie o co chodzi. W maszynie znajduje się chwytak do odbioru gotowego detalu jak i końcówki rury. Czasem dochodzi do takiej sytuacji, że chwytak samoczynnie się rozreguluje i nie odbierze owej końcówki z wrzeciona głównego. Skutkiem tego jest kolizja zderzaka z końcówką rury. W opcji chwytaka jest opcja kontroli skoku mocowania, lecz w tym detalu opcja musi być wyłączona. W instrukcji sinumerika 840d udało mi się znaleźć komendę
M1=25 w teorii komenda kontroluje wrzeciono główne czy znajduje się coś w nim. Kiedy chcę przetestować tę komendę to wyskakuje komunikat "kontrola skoku mocowania, funkcja nie dozwolona błąd 2" w opisie tej komendy jest informacja, że działa tylko na tulejach zaciskowych a w firmie właśnie takie posiadamy.

Może ktoś może powiedzieć mniej doświadczonemu?

W skrócie chodzi o to by maszyna skontrolowała czy chwytak odebrał końcówkę z wrzeciona by nie dochodziło do kolizji.



Awatar użytkownika

rafalxfiles
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 665
Rejestracja: 28 sie 2006, 17:55
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

Re: Sinumerik 840d

#2

Post napisał: rafalxfiles » 26 sty 2021, 19:57

Witam,
Może trzeba ustawić skok cylindra w parametrach maszynowych??
Trochę nie bardzo rozumiem... odbierasz końcówkę pręta ramieniem do odbierania gotowego detalu z przeciw-wrzeciona??


Autor tematu
Tomasz98
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 09 lis 2020, 17:52

Re: Sinumerik 840d

#3

Post napisał: Tomasz98 » 27 sty 2021, 19:17

Tak, cyklem L132 odbieram gotowy detal z przeciwwrzeciona a L133 jest od resztki materiału z wrzeciona. Problem rozwiązany komendą M8=62 i M1=25

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”