Zadziałanie termika silnika pompy chłodzenia

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
peffenb
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 15 paź 2008, 22:28
Lokalizacja: Zduńska Wola

Zadziałanie termika silnika pompy chłodzenia

#1

Post napisał: peffenb » 15 paź 2008, 22:50

Witam!

Czy u któregoś z kolegów występuje problem polegający na tym, że w trakcie wykonywania szeregu kieszeni okrągłych (powiedzmy że powyżej 20 sztuk) zaprogramowanych w ShopMill'u każdorazowo na chwilę wyłącza się pompa chłodziwa (wyłączenie chłodziwa na końcu cyku i ponowne załączenie podczas rozpoczęcia następnego cyklu). Prowadzi to do zadziałania zabezpieczenia termicznego silnika pompy chłodziwa. Nie bardzo mogę sobie poradzić z problemem - wyłączenie chłodziwa w opcji ustawiania narzędzi i próba załączenia go w bloku programu poprzedzającym frezowanie kieszeni nic nie daje.

W miarę możliwości proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Piotrek



Tagi:

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1027
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#2

Post napisał: gelo » 16 paź 2008, 08:15

Troche to dziwne, co piszesz, bo jezeli ustawisz zalaczenie pompy w ustawieniu narzedzia, to wykonujac 20 razy ten sam cykl z tym samym narzedziem pompa powinna dzialac ciagle. Tylko w momencie wymiany narzedzia - pompa powinna zrowic wyl/zal. No chyba, ze ktos porobil "male modyfikacje" tzn: proponuje zagladnac do pliku ST_CUST w cyklach uzytkownika i przejzec czy gdzies nie umieszczono M7(zal pompa1 ) lub M8(zal pompa2) i M9(wyl). Jak nazywa sie cykl, ktorego uzywasz? Moze w tym cyklu sa wstawione funkce zal/wyl pompy? Czy na innych cyklach ( uzywajac tego samego narzezia) pompa tez sie wylacza i wlacza?
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


Autor tematu
peffenb
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 15 paź 2008, 22:28
Lokalizacja: Zduńska Wola

#3

Post napisał: peffenb » 20 paź 2008, 11:17

Witam!

Pognałem do maszyny i stwierdziłem co następuje:
Każdorazowo na końcu cyklu obróbkowego Shop Mill generuje następującą sekwencje kodów:
WRTPR("TMP_BLK_DEL()",1)
Z20 CFIN
M0=90 M91 M3 M8
... i dalej najazd na nową pozycję i rozpoczęcie cyklu.

Dzieje się tak niezależnie czy jest to wiele cykli frezowanych jeden po drugim, czy też frezowanie jednego cyklu w oparciu o wzorzec pozycji.

Natomiast podczas wiercenia kilku otworów w linijce z M0=90 nie ma kodu M8 i wszystko działa prawidłowo, aż do momentu kiedy wprowadzamy w programie przesunięcie (z G54 na G55) i powtórzenie cyklu - wtedy program generuje M8 i pompa na chwile staje.

Generalnie jest tak, że pompa chłodziwa podczas wykonywania kolejnych cykli przy uzyciu tego samego narzędzia każdorazowo się wyłącza.

Póki co - idę poszukać ST_CUST.
Dzięki za sugestię - jak coś znajdę to się odezwę.

[ Dodano: 2008-10-20, 12:28 ]
Niestety nie ma pliku ST_CUST ani w katalogu z cyklami użytkownika ani w żadnym innym.

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1027
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#4

Post napisał: gelo » 20 paź 2008, 20:32

no to pozostaje reczne wycinanie M8 :???:
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


Autor tematu
peffenb
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 15 paź 2008, 22:28
Lokalizacja: Zduńska Wola

#5

Post napisał: peffenb » 20 paź 2008, 22:47

Z tym też jest problem. Programy piszę w Shop Mill'u i korzystam z gotowych cykli. Chętnie wykosiłbym to nieszczęsne chłodzenie ale jest ono ustalane w tabeli narzędziowej...Nie bardzo mogę dostać się do kodu M8. Mogę go jedynie podejżeć w trakcie obróbki (chyba że można to zrobiś innaczej tylko nie wiem jak to zrobić)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”