Poszukuję Serwisanta-Fachowca-do Simodrive i Simatics

Dyskusje na temat systemu Sinumerik
Awatar użytkownika

Autor tematu
easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

Poszukuję Serwisanta-Fachowca-do Simodrive i Simatics

#1

Post napisał: easy2002 » 02 paź 2008, 11:30

Witam
Panowie poszukuję serwisanta (czytaj fachowca :wink: ) do naprawy a dokładniej do wyregulowania, dostrojenia sterowania silnikami (serwami) Siemens za pomocą Simodrive Typ 6sc6112-0AA00 i Simatic s5-100V es5 102-8MA02
Sterowanie to zamontowane jest na frezarce konwencjonalnej HECERT
Problem polega na tym iż już wielu próbował każdy coś porobił po swojemu a frezarka jak nie działa prawidłowo tak nie działa
Problem prawdopodobnie leży w samym sterowniki i jego konfiguracji
Proszę o kontakt osoby zainteresowanie i osoby które mogłaby mi podać kontakt z takim to fachowcem.
Z góry dziękuję


... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281

Tagi:

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#2

Post napisał: gelo » 02 paź 2008, 20:23

NO patrz, a ja dzisiaj przez Gniew przejezdzalem i nawet widzialem samochod z niebieska plandeka i napisem "Obrobka Skrawaniem CNC" - czyzby to byla twoja firma? :smile:
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<

Awatar użytkownika

Autor tematu
easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#3

Post napisał: easy2002 » 03 paź 2008, 06:45

Witam
Zajefajnie :wink: przez Gniew a może jedynką tylko ...
Niebieski to pasuje ale to nie ta firma moja to R-R :cool:
I jak z tym serwisantem , może kolega Gelo by się podjął ???
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#4

Post napisał: gelo » 03 paź 2008, 15:43

NIe, niestety, nie czuje sie na silach - moja dzialka to 810D i S7-300. Tylko bym Ci bardziej zepsuł :mrgreen: ten sprzet.

P.S. no jechalm tylko jedynka :)
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


Ryszardjan
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 87
Rejestracja: 21 wrz 2008, 11:37
Lokalizacja: Producent

#5

Post napisał: Ryszardjan » 04 paź 2008, 10:24

Czego dotyczy problem zwiazany z tym sterowaniem i dlaczego uważasz , że jest to problem regulacji? Coś wydaje mi się , że nie musi to byc problem regulacji bo jesli robiło to kilku fachowców i problem pozostaje nadal to może to oznaczać , że jest cos nie halo z mechaniką do której nie można dostroić napędów.

Awatar użytkownika

Autor tematu
easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#6

Post napisał: easy2002 » 04 paź 2008, 10:34

Witam
Maszyna to oryginał żadna przeróbka tylko jak przyjechał miała po odcinane kabel po połączeniu troszkę namieszali i wtedy się zaczęło, różni fachowcy
Maszyna teraz działa tylko ..
np. na najmniejszym posuwie procentowo 4 % 3% itd. serwo zaczyna kręcić w drugą stronę i na przyspieszonych posuwach po kilku sekundach lub minutach różnie .. wyłącza się sterowanie serwem w danej osi i pokazuje błąd
Mechanika sprawdzona rozebrane serwo i sprawdzone czy układy lekko się kręcą
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281


Ryszardjan
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 87
Rejestracja: 21 wrz 2008, 11:37
Lokalizacja: Producent

#7

Post napisał: Ryszardjan » 04 paź 2008, 19:09

Miałem podobne kłopoty z tokarką z napędami Boscha /też mnie zdziwiło , że produkują sterowania CNC/ choć dotyczyło to głównie wrzeciona. Objaw był taki , że przy małych prędkościach /właśnie kilkuprocentowych/ zaczynały się skoki przyspieszenia próba kręcenia w drugą stronę/. Było to po przeróbce na Sinumerika 802C Base Line. Sprawa okazała się błacha krótko to EMC. Jedyny problem jaki był to prawidłowe podłączenie ekranów , mas serwo i potencjałów odniesienia sygnałów zadających. Jeśli siedzi w napedach jakaś przetwornica /zasilacz/ efekt jest typowy. Poprostu na sygnały zadające nakładają się "brudy" elektryczne powodując zakłócenia właśnie przy sygnałach rzędu milivoltów. Moim zdaniem należałoby najpierw "prześledzić" instalację elektryczną zobaczyć na oscyloskpopie sygnał zadający i wszystko jasne. Jeszcze tylko jakiej mocy masz napęd główny?
PS Najciekawsze efkty dało mi podłączenie napędów Simodrive 611D bez podłączonego ekranu . Przekaźniki bezpieczeństwa / te elektroniczne wariowały po kiku sekundach/.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”