FANUC 18i błąd serva 9.

Dyskusje na temat systemu Faunc

Autor tematu
FROST1978
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 121
Rejestracja: 25 lip 2008, 22:47
Lokalizacja: Śląsk

FANUC 18i błąd serva 9.

#1

Post napisał: FROST1978 » 28 cze 2017, 21:20

Witam,

Mam taki problem...przyszła maszyna do zakładu i po podłączeniu po jakimś czasie podczas obróbki wyskakuje błąd 9. (z kropką ). Załaczam fotke z SERVO TUNING . Zauważyłem, że błąd wyskakuje gdy jest podwyższona temperatura u nas w zakładzie niestety 30 stopni .
Niestety nie wiem czy u poprzedniego właściciela też to było bo maszyna była kupiona z aukcji od handlarza.
Gdy zdjąłem obudowę to maszyna potrafi pracować cały dzień bez alarmu ale jak są upały jak teraz to nawet to nie pomaga jednak po wyłączeniu maszyny i ponownym jej włączeniu po kilku minutach, alarmu nie ma i można kontynuować obróbkę.
W tej części szafy gdzie są wzmacniacze idzie wyczuć wysoką temperaturę ale co ciekawe ta część szafki nie ma oryginalnie jakichkolwiek wyciągów/wentylatorów czy szczelin wentylacyjnych dla wzmacniaczy. W nowszym modelu który u nas jest już takie wentylacje są.
Gdy zdjąłem osłonę blaszaną żeby trochę zrobić przewiew to alarm znacznie rzadziej wyskakuje. Silnik dla którego wskazuje błąd jest ciepły raczej w normie ale nie gorący.

Drugie pytanko, czy można uszkodzić elektrycznie silnik lub wzmacniacz zbytnio przeciążając napęd ? np doprowadzając do kilkukrotnego błędu przeciążenia osi ? czyli np. jak zjedziemy na "twardą" krańcówkę ?. Czy są ku temu jakieś zabezpieczenia ?


NARZĘDZIOWNIA
Precyzyjne szlifierstwo , elektrodrążenie na WEDM i EDM.

Tagi:

Wróć do „Fanuc”