Transfer programu bezpośrednio z komputera

Dyskusje na temat systemu Faunc

Autor tematu
rafa30
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 197
Rejestracja: 19 lut 2014, 23:41
Lokalizacja: hyt

Transfer programu bezpośrednio z komputera

#1

Post napisał: rafa30 » 29 paź 2019, 11:42

Witam mam pytanie jak w temacie maszyna połączona z DNC MAX CIMCO wysyłanie i odbieranie działa bez problemów ale chciał bym puścić program bezpośrednio z kompa a nieznam dobrze jeszcze tej maszyny co trzeba wcisnąć na pulpicie żeby puścić program oto foty pulpitu
Załączniki
IMG-20191028-WA0002.jpg
IMG-20191028-WA0001.jpg



Awatar użytkownika

Butler
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 722
Rejestracja: 07 mar 2018, 16:54
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Transfer programu bezpośrednio z komputera

#2

Post napisał: Butler » 29 paź 2019, 12:14

Ja mam u siebie Fanuc Oi-MB i Oi-MC.
Na MC w opcji Graph mam taki sam pulpit Fanuca jak Ty, ale sterowanie maszyną zupełnie inne.
Ty masz -auto mode- i cztery opcje.
Ja mam adekwatnie od lewej:
MEM - Praca na pamięci wewnętrznej maszyny
EDIT - Edycja programów pamięci wewnętrznej maszyny
MDI - Wiadomo
RMT - Nie wnikałem nigdy w szczegóły, ale to zapewne jakaś dodatkowa pamięć.
Nie mam możliwości edytowania tych programów na maszynie. Mogę je ewentaulnie wczytać do pamięci wewnętrznej z RMT na EDIT by móc coś pozmieniać, ale często wówczas mam problem z objętością pamięci. Programy z CAMa potrafią być spore.

Poprzez TotalCommander połączyłem się z maszynami FTP i mam dostęp do tej "zewnętrznej" pamięci. Wystarczy że wrzucam program z kompa na FTP a w RMT wpiszę numer programu (lub wybieram z listy) i mogę pracować.
Często jest tak, że podmieniam na tej pamięci programy na inne zachowując numer, na maszynie wystarczy start, nie trzeba nic dodatkowo wgrywać jak poniżej opisałem.

Wczytanie na RMT wygląda tak, że na pulpicie sterowania maszyny klikam PROG, przewijam zakładkę w prawo na HD-DIR. Pojawia się lista programów na dysku. Wybieram lub wpisuję program akceptując wybór DNC-ST i WYKONAJ.
Na MB jest podobnie, kwestia innego przewijania zakładek na pulpicie.

Tak żeby zupełnie bezpośrednio puszczać programy z dysku kompa to nie znam metody na FANUCU


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4143
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Transfer programu bezpośrednio z komputera

#3

Post napisał: Steryd » 29 paź 2019, 17:31

W trybie MDI mozna puszczac programy bezposrednio, ale ztcp trzeba I tak wcisnąć start
Można?
Morzna!!!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fanuc”