ustawianie tarczy po kolizji

Dyskusje na temat systemu Faunc
Awatar użytkownika

rafalxfiles
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 665
Rejestracja: 28 sie 2006, 17:55
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

#21

Post napisał: rafalxfiles » 11 lip 2016, 13:19

Hej.. a jaka to tokarka??
Ja jeszcze tez nie widziałem żeby ustawiać w sterowaniu kąt na jakim ma się głowica zacisnąć.. teoretycznie możliwe.. ale nie widziałem żeby jakiś producent tokarek takie rozwiązanie stosował.. a pracowałem już na wielu maszynach.. i po wielu dzwonach robiłem geometrie.. myślę ze takie rozwiązanie jest nie stosowane ze względu na siły jakimi musi być trzymany rewolwer..
Jest możliwość skorygowania jeżeli maszyna posiada os Y.. ale to nie jest dobre rozwiązanie..



Tagi:


Autor tematu
alien1984
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 6
Posty: 35
Rejestracja: 09 mar 2015, 23:06
Lokalizacja: Krotoszyn

#22

Post napisał: alien1984 » 11 lip 2016, 17:33

Możliwe że nie idzie dlatego zadałem to pytanie bo po ustawieniu geometrii mechanicznie tarcza wraca z powrotem na nie chcianą pozycj a z innymi glowicami nie ma takiego problemu
Tokarka firmy sigma cnc z tajwanu glowica pewnie tez

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 7980
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#23

Post napisał: WZÓR » 11 lip 2016, 22:31

alien1984 pisze:... Jeśli chciałby ktoś coś dodać w temacie to proszę o wypowiadania się osób które mają doświadczenie z serwisem tokarek CNC a nie osób które coś gdzieś widziały
Jak nawet coś widział , to przynajmniej jest do przodu od tych co gdybają. :twisted:

Skontaktuj się z forumowiczem

https://www.cnc.info.pl/andrjalo,u,3115 ... 62f3bbfba4

Ten gość ma pojęcie na temat naprawiania takich głowic .... , a ja miałem okazję widzieć jak to robił.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

Awatar użytkownika

viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

#24

Post napisał: viper » 13 lip 2016, 08:52

Nie jestem serwisantem ale powiedzmy raz w roku rozbieram różne głowice w celu reanimacji (głowice hydrauliczne) na czynniki pierwsze... I jak słyszę że w parametrach ustawia się jakiś kąt to aż niedowierzam :shock: Wiec muszę się zgodzić z kolegami JASIU, WZÓR i inni.
A może Twoja głowica jest inna niż nasz np. z elektrycznym silnikiem ??

Tak czy tak jeśli zauważasz że, zostaje wciągnięta podczas blokowania to najpewniej ma wieniec zębaty i problem może leżeć po stronie całego przesunięcia wieńca np. ugięte kołki stożkowe wieńca (ktoś pisał wcześniej o tym ) no chyba że wieniec jest na ślicach i się przestawił ale szczerze nigdy nie zwracałem uwagi na to wiec nie wiem.

W każdym razie z różnymi modelami się spotkałem i zasada zawsze była identyczna. Może Twoja maszyna to jakiś rodzynek i ma inną konstrukcję :mrgreen:

Wiesz jak jest silnik hydrauliczny do obrotu i elektrozawory to szkoda szukać parametrów bo nie ma takiego szpeca który mógłby sterować takim silnikiem o dany kąt- to działa inaczej


mariusz123a
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 201
Rejestracja: 14 cze 2011, 22:05
Lokalizacja: ...

#25

Post napisał: mariusz123a » 13 lip 2016, 20:44

A może Twoja głowica jest inna niż nasz np. z elektrycznym silnikiem ??
Jeżeli zasada blokowania będzie taka sama to nawet jak idealnie ustawie sobie kąt to i tak po zablokowaniu ona się przestawi. Czy to silnik hydrauliczny, czy elektryczny nie ma znaczenia to blokowanie ustawia geometrie głowicy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fanuc”