Frezowanie - zmniejszony posuw?

Dyskusje na temat systemu Faunc

Autor tematu
bziak
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2014, 23:25
Lokalizacja: NS

Frezowanie - zmniejszony posuw?

#1

Post napisał: bziak » 12 kwie 2016, 18:19

Witam, mam pewien kłopot...
dla mnie niezrozumiała sytuacja, którą dopiero teraz zauważyłem...

Kiedyś otrzymaliśmy w spadku maszyny na fanucu 16i MB i jakiś czas temu kupiliśmy podobną ale już nowszą i na fanucu 31i Model-A.

Mam taki sam program i podprogram do frezowania na obu maszynach ale na maszynie z fanuciem 31i dla freza jest zapisane S900 F2420 i w rzeczywistości tak pracuje/pokazuje na pulpicie.
Na starej maszynie, którą otrzymaliśmy dawno, dawno temu są identyczne parametry zapisane dla freza, a w rzeczywistości narzędzie pracuje na S900 F1358 i tu jest ta zagadka, skąd to się bierze? zmniejszony posuw?

Dodam tylko, że pokrętło posuwu jest ustawione na obu maszynach tak samo na 100%, po frezowaniu mam również wiercenie i tam posuw sie zgadza.

Jest jakiś parametr odpowiedzialny za zmniejszenie prędkości przy frezowaniu, bądź macie jakiś pomysł? spotkaliście się z taką sytuacją? Na dwóch starych maszynach mam taką sytuację.

z góry dzięki za wsparcie



Tagi:


Arias2
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 566
Rejestracja: 29 lip 2007, 10:49
Lokalizacja: wieluń-eslov

#2

Post napisał: Arias2 » 13 kwie 2016, 22:58

Zmiana prędkości narzędzie zazwyczaj jest jak dodana jest kompensacja promienia, ale ze zmianą spotkałem się tylko przy promieniach oraz przy przejściach kątowych. Na prostej powinien iść z zadaną prędkością.


Gleba
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 19 wrz 2011, 20:49
Lokalizacja: śląsk

#3

Post napisał: Gleba » 25 maja 2016, 20:07

Mam podobny problem fanuc o-md. Frezowanie po łuku bez kompensacji. Wydaje mi sie ze ktorys parametr jest odpowiedzialny za to. U znajomych byłem na tej samej maszynie tylko nowsza ( Dugard) i program działał normalnie.
Rzeczy niemożliwe robimy od ręki, cuda +/- 3 dni robocze.


Kemiz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 29 maja 2016, 20:36
Lokalizacja: Oława/Brzeg

#4

Post napisał: Kemiz » 30 maja 2016, 21:29

Na niektórych fanucach predkość skrawania na łukach i ruchu po okręgu jest mniejsza od zadanej w zależności od zdefiniowanego promienia.
Frezowanie po okregu z mniejszym promieniem będzie wolniejsze od frezowania z promieniem większym, to jest jak najbardziej normalne.
Fanuc31i ma taką funkcję już wklepaną i ciężko to odwołać, proponuję skontaktować się z serwisem :-)
Pozdrawiam,

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fanuc”