Fanuc OiMB

Dyskusje na temat systemu Faunc

Autor tematu
Rocky
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 43
Rejestracja: 25 sty 2008, 20:45
Lokalizacja: Śląsk

Fanuc OiMB

#1

Post napisał: Rocky » 26 sty 2008, 11:06

Witam pierwszy raz na forum.
Od pół roku pracuję na frezarce CNC YANG na Fanuc OiMB, wcześniej otarłem sie o tylko o ślusarstwo, maszymy konwencjonalne i elektronikę, dlatego prosze o wyrozumiałość w nieznajomości tematu CNC.
Mam pytanie związane z danymi wzorcowymi których brakuje mi w maszynie (chodzi mi o programy 9500 do 9510). Po wywołaniu menu wzorców wyświetlają się tylko numery wzorców od 1 do 10 bez nazw wzorców. Sprawdzałem w katalogu maszyny i właśnie brakuje programów 9500-9510. Niestety maszyna miała już kilku operatorów ale nie ma z nimi kontaktu i trudno mi ustalić czy wcześniej były, chociaz w instrukcji obsługi pisze że programy powinien wgrać producent obrabiarki. W firmie nie ma nikogo kto może mi pomóc, niestety temat CNC ciągle u nas raczkuje.
W związku z tym może ktoś wie skąd wziąć te wzorce, i czy wogóle mogą być z innego modelu, czy niestety ratuje mnie tylko serwis ?
Proszę o pomoc i z góry dziękuję



Tagi:

Awatar użytkownika

easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#2

Post napisał: easy2002 » 26 sty 2008, 16:13

Witam
Nie miałem przyjemności :wink: z tym sterownikiem ale powiem na przykładzie innych sterowników innych producentów
Wszystko zależy od wersji wykonania sterownika np wersja 1,2,3 ...n lub a,b,c,d ...n
i podejrzewam że skopiowanie nic nie da bo to kwestia zabezpieczenia przed kupowaniem tańszych sterowników :???:
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fanuc”