Fanuc 2 osie

Dyskusje na temat systemu Faunc

Autor tematu
cnc86
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 25
Rejestracja: 12 sie 2015, 10:40
Lokalizacja: wlkp

Fanuc 2 osie

#1

Post napisał: cnc86 » 12 sie 2015, 10:51

Witam
Mam pytanie odnosie sterowania i programowania fanuca, a dokladniej chodzi o to ze dostalem oferte pracy na Dosanie tokarka 2 osie ze sterowaniem wlasnie fanuc.
Aktualnie pracuje na mazatrolu i chodzi o to ile czasu potrzeba zeby sie przestawic na fanuca, chodzi tutaj glownie o pisanie programow przy pulpicie na jakies pojedyncze sztuki...Pracodawca daje 2 tygodnie na przyuczenie i ogarniecie tematu, co wy o tym sadzicie? Czy to poprostu troche nie za malo zeby po dwoch tygodniach stanac samemu przy maszynie i z przyslowiowego walka zrobic "cos"?
pozdrawiam



Tagi:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#2

Post napisał: dance1 » 12 sie 2015, 12:33

z moich spostrzeżeń szybciej się przestawisz z mazatrola na fanuca niż w 2 stronę, czemu nie wiem ale kilu operatorów fanuca u nas w firmie miało problem z przejściem na mazatrola.
Nikt tobie nie odpowie czy 2 tygodnie wystarczą, jeden potrzebuje kilku dni, 2 kilkunastu tygodni. Ściągnij jakiś symulator fanuca zobaczysz jak co wygląda, ściągnij manuala do maszyny będziesz miał przykłady programowania itd.
Powodzenia.
I don't like principles, I prefer prejudices


Pneumokok
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 914
Rejestracja: 28 gru 2009, 15:56
Lokalizacja: Miasto nieudaczników

#3

Post napisał: Pneumokok » 23 sie 2015, 23:05

Programowanie fanuca na tokarki jest banalnie proste :). Poprostu rysujesz linie konturu detalu i przygotówki, a maszyna na podstawie wybranego cyklu, sobie sama dobiera przejscia. Nie wiem jak jest na mazatrolu, ale z tego co słyszałem to jest on znacznie bardziej zaawasowany niż fanuc. Ja pracowałem na fanucu 21is i tak naprawde była to moja pierwsza maszyna CNC. Byłem praktycznie bez doświadczenia i po 3 tygodniach zostałem na niej sam czyli musiałem wszystko klepać z panelu. I dałem radę :) a musiałem opanować panel, technologie, parametry, narzędzia, itp, itd.. :) Dla Kolegi jako, że juz Kolega ma doświadczenie w toczeniu CNC pozostaje tylko opanowanie panelu. Uważam, że w 2 tygodnie da spokojnie Kolega rade. Skoro ja dałem, a nigdy wczesniej tego nie widziałem :) to każdy da rade :). Oczywiście z dokumentacją także mozna sie zapoznać, ale pełnego sensu nabiera ona dopiero jak się będzie kojarzyć sam panel i ikonki na nim - wtedy wszystko się rozjaśnia. Jakby Miał Kolega jakieś pytania to niech Kolega pisze. Chetnie pomogę w miarę mozliwości.

Pozdrawiam
Jeżeli pomogłem kliknij pomógł :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fanuc”