Avia VC 600 błąd 1015

Dyskusje na temat systemu Faunc

Autor tematu
jacek2121
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 21
Rejestracja: 11 gru 2013, 09:18
Lokalizacja: Radom

Avia VC 600 błąd 1015

#1

Post napisał: jacek2121 » 28 sty 2015, 10:35

Witam. Nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział mam nadzieję że tak. Otóż mam problem z frezarka Avia VC 600 sterowanie Fanuc 0i-MC. Podczas wymiany narzędzia wywala błąd o numerze 1015, błąd ten pojawia się po jakiś 2-3h pracy maszyny podczas wymiany narzędzia tj w programie
M5
G91G28Z0.;
M01
Tnumer narzędzia m6
Maszyna jedzie osią Z do góry po czym wrzeciono podjeżdża pod magazyn (magazyn zwykły parasolowy) magazyn nie otwiera się i wywala maszyna błąd 1015-blad wymiany narzędzia. Nie ma reguły przy jakim narzędziu się to dzieje. Czasami pomaga wyłączenie i włączenie maszyny po czym działa bez problemu powiedzmy godzinę i od nowa błędy. Wszystko co byłem w stanie sprawdzić sprawdziłem przeczyscilem nie mam już pomysłów na rozwiązanie tego problemu może ktoś spotkał się z podobnym problemem? Pozdrawiam



Tagi:


psokol
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 25 lut 2015, 08:21
Lokalizacja: Katowice

#2

Post napisał: psokol » 25 lut 2015, 08:41

Pracowałem kiedyś na takiej maszynie tylko ze sterowaniem Heidenhain i miałem to samo. Problemem był chyba czujnik umieszczony w magazynie nad pozycją wymiany narzędzia. Trzpienie zaciągające w uchwytach były odrobinę za długie i zdarzało się, że któryś przy obracaniu magazynu uderzał w niego i prawdopodobnie uszkodził.


Autor tematu
jacek2121
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 21
Rejestracja: 11 gru 2013, 09:18
Lokalizacja: Radom

#3

Post napisał: jacek2121 » 27 lut 2015, 10:09

Witam problem zdiagnozowalem zaraz po napisaniu tego tematu. Masz rację uszkodzony został dokładnie ten czujnik o którym napisałeś ale nie wiem za co on jest odpowiedzialny ponieważ odlaczylem go kabelki na krótko policzyłem zaizolowalem i działa bez problemu wymienia narzędzia itp. Pozdrawiam


psokol
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 25 lut 2015, 08:21
Lokalizacja: Katowice

#4

Post napisał: psokol » 27 lut 2015, 11:56

To jest jakiś czujnik zbliżeniowy i odpowiada chyba za wykrywanie narzędzia przygotowanego do wymiany.


Autor tematu
jacek2121
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 21
Rejestracja: 11 gru 2013, 09:18
Lokalizacja: Radom

#5

Post napisał: jacek2121 » 28 lut 2015, 13:58

A jak już jesteśmy przy temacie avii żeby nie robić kolejnego tematu żądam pytanie z trochę innej beczki... Jest w tej maszynie jakiś zbiornik do którego spływa zużyty olej z centralnego smarowania? Pytam bo ta maszyna pochłania dość sporo oleju i gdzieś to musi spływać w tym momencie ten olej ładuje w chłodziwie co nie powinno mieć miejsca... Więc może taki zbiornik gdzieś jest a o nim nie wiem przepełnil się i leci w chłodziwo?


psokol
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 25 lut 2015, 08:21
Lokalizacja: Katowice

#6

Post napisał: psokol » 28 lut 2015, 17:10

Niestety nie pamiętam już bo na maszynie pracowałem parę lat temu, ale z tyłu był chyba jakiś spływ chłodziwa. Teraz obsługuję Dugarda 1000E i u niego wygląda to tak, że to chłodziwo trafia do takiego dwukomorowego zbiornik przelewowego, który sobie stoi luzem za maszyną. Z tego zbiornika górą spływa olej do innego zbiornika a dołem chłodziwo wraca do zbiornika z chłodziwem. Taki prosty sposób działa bardzo dobrze i w Avii powinno to być podobnie rozwiązane.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fanuc”