Fanuc i series 0i a skomplikowana obróbka

Dyskusje na temat systemu Faunc

Marcin Stachera
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 186
Rejestracja: 22 lut 2005, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#11

Post napisał: Marcin Stachera » 27 gru 2014, 12:53

Damien 328 pisze:A nie można np. puścić programu z zewnętrznej pamięci?
Można - tzw tryb DNC - u mnie na OiMC większe programy idą z karty CF
Damien 328 pisze:Tylko czy działa wtedy czytanie bloków do przodu?
Działa



Tagi:


Autor tematu
Damien 328
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 12
Posty: 113
Rejestracja: 19 sty 2014, 18:15
Lokalizacja: Oświęcim

#12

Post napisał: Damien 328 » 27 gru 2014, 20:19

Marcin Stachera pisze:Można - tzw tryb DNC - u mnie na OiMC większe programy idą z karty CF
A można taki program edytować czy z zewnętrznego źródła tylko czyta i koniec? Ogólnie czy z zewnętrznej pamięci wszystko działa jakby to było z pamięci sterowania?

Czy mogę pisać następny program w czasie trwania obecnego i go symulować?

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 7967
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#13

Post napisał: WZÓR » 27 gru 2014, 20:37

PiRo_man pisze:Nie zwolni. Na Fanucu Oi są pewne funkcje do włączenia dzięki którym maszyna wczytuje z pamięci zewnętrznej kolejne bloki do bufora, dzięki czemu nawet ścieżki z dużą ilością punktów mocno zagęszczonych jest w stanie obrobić płynnie i z zadeklarowanym posuwem ....
.... jakie to funkcje?
Marcin Stachera pisze: ...
Damien 328 pisze:Tylko czy działa wtedy czytanie bloków do przodu?
Działa
Nie będę się sprzeczał - temat w dziale FANUC
..... , ale na Haas można o tym zapomnieć.

https://www.cnc.info.pl/topics90/wgrywa ... .htm#92393
-=JaNeK=- pisze:wchodzisz na pendrive, wybierasz program i naciskasz [select prog] otworzy sie tryb FNC z ktorego poprzez przycisk [cycle start] mozna uruchomic program // to odnosnie puszczania programow bezposrednio z pena. trzeba brac pod uwage 2 sprawy:
1. predkosc odczytu z pena jest mniejsza niz z pamieci obrabiarki a co za tym idzie jest mniejszy limit linijek na minute (nie pamietam konkretnej liczby ale z reguly wystarcza)
2. nie dziala wtedy czytanie z wyprzedzeniem
....
Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Autor tematu
Damien 328
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 12
Posty: 113
Rejestracja: 19 sty 2014, 18:15
Lokalizacja: Oświęcim

#14

Post napisał: Damien 328 » 27 gru 2014, 20:59

Marcin Stachera pisze: ...
Damien 328 napisał/a:
Tylko czy działa wtedy czytanie bloków do przodu?

Działa
WZÓR pisze:Nie będę się sprzeczał - temat w dziale FANUC
Szczerze, to nie jestem na pewno znawcą, ale widząc Fanuca przy oglądaniu maszyn i wiedząc, że Haas też ma coś wspólnego z Fanuciem, znając pamięć jaką oferuje na programy Fanuc to nie spodziewałbym się wodotrysków i tego czytania w przód.

Firma która sprzedaje obrabiarki firmy YCM z Fanuciem 0i gdy poruszyłem temat pamięci na programy polecała mi wykupić opcję DATA SERVER i wtedy jest coś koło 2 GB pamięci. Tylko nie chcenie wiedzieć ile to kosztuje... I na pewno nie mając tej opcji a puszczając program z zewnętrznej pamięci nie da się go edytować.


PiRo_man
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 329
Rejestracja: 23 sie 2010, 21:32
Lokalizacja: Świerklany

#15

Post napisał: PiRo_man » 27 gru 2014, 21:14

WZÓR pisze:.... jakie to funkcje?
G08 oraz G05 z odpowiednim parametrem. W zależności od wersji sterownika.
Damien 328 pisze:(...) Szczerze, to nie jestem na pewno znawcą, ale widząc Fanuca przy oglądaniu maszyn i wiedząc, że Haas też ma coś wspólnego z Fanuciem, znając pamięć jaką oferuje na programy Fanuc to nie spodziewałbym się wodotrysków i tego czytania w przód.
Czytanie w przód działa na Fanucu. Na sterowaniu I-Series fajnie jest jeszcze rozwiązane programowanie z podprogramem, gdzie po otwarciu podprogramu parę linijek programu głównego (po wyjściu z podprogramu) jest ciągle widoczna w trakcie jego wykonywania. Dzięki temu wiadomo co maszyna będzie robiła po wyjściu z podprogramu.
Damien 328 pisze:Firma która sprzedaje obrabiarki firmy YCM z Fanuciem 0i gdy poruszyłem temat pamięci na programy polecała mi wykupić opcję DATA SERVER i wtedy jest coś koło 2 GB pamięci. Tylko nie chcenie wiedzieć ile to kosztuje... I na pewno nie mając tej opcji a puszczając program z zewnętrznej pamięci nie da się go edytować.
Nie da się z poziomu sterownika. Trzeba wrócić z kartą do komputera, edytować (np. w notatniku), zapisać i wrócić z nośnikiem na maszynę.

inż. Mateusz

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 7967
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#16

Post napisał: WZÓR » 27 gru 2014, 21:51

Damien 328 pisze:... Firma która sprzedaje obrabiarki firmy YCM z Fanuciem 0i gdy poruszyłem temat pamięci na programy polecała mi wykupić opcję DATA SERVER i wtedy jest coś koło 2 GB pamięci. Tylko nie chcenie wiedzieć ile to kosztuje... I na pewno nie mając tej opcji a puszczając program z zewnętrznej pamięci nie da się go edytować.
Heee ...., nie mów , że na maszynie archiwum programów chcesz robić. :grin:

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Autor tematu
Damien 328
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 12
Posty: 113
Rejestracja: 19 sty 2014, 18:15
Lokalizacja: Oświęcim

#17

Post napisał: Damien 328 » 28 gru 2014, 08:43

PiRo_man pisze:Czytanie w przód działa na Fanucu. Na sterowaniu I-Series fajnie jest jeszcze rozwiązane programowanie z podprogramem, gdzie po otwarciu podprogramu parę linijek programu głównego (po wyjściu z podprogramu) jest ciągle widoczna w trakcie jego wykonywania. Dzięki temu wiadomo co maszyna będzie robiła po wyjściu z podprogramu.
Z karty pamięci też działa (czytanie w przód)?

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 7967
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#18

Post napisał: WZÓR » 28 gru 2014, 10:14

@Damien 328- napisz jakiej wielkości programy chcesz puszczać.
.... jak nie robisz form , tylko małe kosteczki , to w zupełności pamięć standard Tobie wystarczy i nie widzę sensu jej rozszerzać.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


PiRo_man
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 329
Rejestracja: 23 sie 2010, 21:32
Lokalizacja: Świerklany

#19

Post napisał: PiRo_man » 28 gru 2014, 11:40

Damien 328 pisze:Z karty pamięci też działa (czytanie w przód)?
Tak.

inż. Mateusz


Autor tematu
Damien 328
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 12
Posty: 113
Rejestracja: 19 sty 2014, 18:15
Lokalizacja: Oświęcim

#20

Post napisał: Damien 328 » 28 gru 2014, 16:04

WZÓR pisze:@Damien 328- napisz jakiej wielkości programy chcesz puszczać.
.... jak nie robisz form , tylko małe kosteczki , to w zupełności pamięć standard Tobie wystarczy i nie widzę sensu jej rozszerzać.

Mariusz.
Ale ja myślę do przodu, bo jak pisałem wcześniej mam też elementy na płynne przejścia 3D coś ala forma i jak mam wybór przy maszynie między Siemensem 828D a Fanuciem 0i to chcę wiedzieć co będzie lepsze. Nie wiem ile będzie miał program bo to będzie pierwsza maszyna. Dopóki mam możliwość wyboru to chcę się dowiedzieć jak najwięcej :grin:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fanuc”