P w cyklu G76

Dyskusje na temat systemu Faunc

TurboBlejzer
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 22 lis 2014, 07:38
Lokalizacja: Polska

#41

Post napisał: TurboBlejzer » 01 lut 2015, 10:55

Panowie, a ja mam pytanie co do trzeciej wartości parametru P czyli kątu gwintu.

Otóż proszę mnie poprawić jeśli się mylę:
00 – prostokątny?
29 – ACME,
30 – trapezowy,
55 – calowy,
60 – metryczny,
80 - ??? to moje główne pytanie :)


Aha jeszcze jedno. Czy wzór na ilość przejść jest poprawny? + wykańczające

n = ((P-R)/Q) ^ 2

where:

n = Number of threading passes
P = Depth of thread per side
R = Depth of the last threading pass
Q = Depth of the first threading pass



Tagi:

Awatar użytkownika

cezarpl
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 29 kwie 2007, 23:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

#42

Post napisał: cezarpl » 01 lut 2015, 19:19

Z wzoru na ilość przejść można skorzystać żeby określić przybliżoną ilość przejść pod warunkiem że wiesz jakie powinny być głębokości skrawania w pierwszym i ostatnim przejściu.
Jest jeszcze kilka czynników wpływających na ilość przejść, których ten wzór nie uwzględnia, no ale chcąc uwzględnić wszystko co możliwe to byśmy się tutaj pracy doktorskiej dorobili.

Może spróbuj wygenerować kilka gwintów w programie i porównać wyniki z obliczeniami wg wzoru.
A tak swoją drogą to sposób wykonania trzeba dobrać tak żeby gwint spełniał wymagania dla detalu, obróbka była powtarzalna, stabilna, zużycie płytek nie było zbyt duże itd...
>> X ≡ X <<

Awatar użytkownika

cieslak_2005r
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 13
Posty: 213
Rejestracja: 01 kwie 2006, 17:00
Lokalizacja: Trinidad and Tobago

#43

Post napisał: cieslak_2005r » 02 lut 2015, 00:04

Na wiékszosc z twoich pytan juz odpowiedzi w watku tym sa zamieszczone a co do Twojego
glównego pytania to sprawdz dostepne informacje na temat niemieckiego gwintu pancernego (rurowego lub instalacyjnego - kazda nazwa jest prawidlowa PG) :mrgreen:

a bym zapomnial o gwintach elektrycznych jeszce


TurboBlejzer
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 22 lis 2014, 07:38
Lokalizacja: Polska

#44

Post napisał: TurboBlejzer » 02 lut 2015, 10:09

cieslak_2005r pisze:Na wiékszosc z twoich pytan juz odpowiedzi w watku tym sa zamieszczone a co do Twojego
glównego pytania to sprawdz dostepne informacje na temat niemieckiego gwintu pancernego (rurowego lub instalacyjnego - kazda nazwa jest prawidlowa PG) :mrgreen:

a bym zapomnial o gwintach elektrycznych jeszce
Dzięki za nakierowanie na panzergwinty :D

Jeszcze jedno pytanie do głowy mi przyszło co do parametru P i X w drugiej linii. Robiłem M20 zwykły ( skok 2.5 ).

Wiem, że może dość głupie pytanie ale jestem świeżakiem :P Bo rozumiem, że P ma znaczenie TYLKO do tego na jakiej wysokości maszyna zacznie gwintowanie tak? Żeby nie było pustych przejść na początku bo szkoda czasu?
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Póki co jako prawidłowe "P" uznaję: zew.-rdzeń/2=1644 wtedy zew - 2x1644 = rdzeń 16.712 lub
0.613 X skok = 0613x2.5=1532 wtedy zew - 2x1532=16.936

Czy P1532 i 1644 są prawidłowe?

Oba obliczenia też jak rozumiem? Bo spotykałem obie wartości ( 16.712 i 16.936 ) jako rdzeń zależnie od napotkanej tabeli, druga wartość gdy nie ma tabeli pod ręką. Wystarczy pamiętać parametr 0.613?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fanuc”