Naprzemienne nacinanie gwintu G76

Dyskusje na temat systemu Faunc

skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#11

Post napisał: skoczek » 03 wrz 2012, 16:51

Adam080 pisze:Panie Mariuszu czyli jak dobrze rozumiem mam przejść na taśmę perforowaną żeby uzyskać przestawne nacinanie gwintu. Jakiś absurd się robi z Pańskich podpowiedzi. Może się okaże absurdem skorzystanie z tej możliwości jaka jest wymieniona w Fanucku. Nacinanie gwintu z polecenia G92 oraz G32 jak najbardziej stosuje i korzystam z tych opcji. Ale chcąc ułatwić sobie życie Musze cofnąć się chyba w czasie ;).


pozdrawiam
Adam

Ps. A czy Pan stosuje taśmę perforowaną ;)
Witam serdecznie.
Ekspertem nie jestem ale moim skromnym zdaniem po prostu musisz zastosować format FS15 taśmy dziurkowanej a nie jakiś swój format, czyli zapis odpowiednich symboli w odpowiedniej kolejności. Im nie chodzi o to byś stosował taśmę dziurkowaną i cofał się w czasie.
Podają w instrukcji taki format zapisu: G76_X_Z_I_K_D_F_A_P_Q;
Spróbuj się tego trzymać, może coś to da.

Pozdrawiam, skoczek


Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród. - Hipolit Cegielski

Tagi:

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 7969
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#12

Post napisał: WZÓR » 03 wrz 2012, 17:19

skoczek pisze:
Adam080 pisze:Panie Mariuszu czyli jak dobrze rozumiem mam przejść na taśmę perforowaną żeby uzyskać przestawne nacinanie gwintu. Jakiś absurd się robi z Pańskich podpowiedzi. Może się okaże absurdem skorzystanie z tej możliwości jaka jest wymieniona w Fanucku. Nacinanie gwintu z polecenia G92 oraz G32 jak najbardziej stosuje i korzystam z tych opcji. Ale chcąc ułatwić sobie życie Musze cofnąć się chyba w czasie ;).


pozdrawiam
Adam

Ps. A czy Pan stosuje taśmę perforowaną ;)
Witam serdecznie.
Ekspertem nie jestem ale moim skromnym zdaniem po prostu musisz zastosować format FS15 taśmy dziurkowanej a nie jakiś swój format, czyli zapis odpowiednich symboli w odpowiedniej kolejności. Im nie chodzi o to byś stosował taśmę dziurkowaną i cofał się w czasie.
Podają w instrukcji taki format zapisu: G76_X_Z_I_K_D_F_A_P_Q;
Spróbuj się tego trzymać, może coś to da.

Pozdrawiam, skoczek
.... widzę , że oprócz mnie ktoś tę instrukcję także czyta , a nie tylko ogląda.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Autor tematu
Adam080
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 7
Rejestracja: 30 sie 2012, 14:08
Lokalizacja: czestochowa

#13

Post napisał: Adam080 » 04 wrz 2012, 10:11

Witam,

Jak tylko wstawie taki format :

G76_X_Z_I_K_D_F_A_P_Q;

to pojawia się błąd

"009 Niedozwolony znak adresu".

Próbowałem bez użycia kropek dziesietnych wstawic X i Z ale bez wiekszych rezultatów.

Jakiś niewłasciwy znak może używam ?

pozdrawiam Adam


skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#14

Post napisał: skoczek » 04 wrz 2012, 12:45

Witam.
Ja się na Fanuc-u niestety nie znam.
Zerknij jeszcze na ten temat: Problem z G76 - P2 oi-TD lub napisz do któregoś z Kolegów z tego tematu którzy rozwiązali podobny problem. Może Ci pomogą.
Pozdrawiam, skoczek
Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród. - Hipolit Cegielski

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fanuc”